Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Aranżacja wnętrz w małych sklepach

Aranżacja wnętrz w małych sklepach

Kluczem do sukcesu w sektorze handlowym jest nie tylko rzetelność i uczciwość, ale również estetyka, odzwierciedlająca zarówno te, jak i inne pozytywne cechy danego przedsiębiorcy. Dlatego też warto się postarać przy aranżacji sklepu.

Sklep, który przyciąga klientów

Aby sklep przyciągał klientów, powinien być zadbany, estetyczny, możliwie najlepiej urządzony. Pamiętajmy, że nie ma lepszej reklamy niż pozytywna opinia, rozpowszechniana pocztą pantoflową. Aby sobie ją zaskarbić, warto zastosować się do kilku poniższych zasad:

  • Wszelkiego rodzaju gabloty, szafki i półki powinny pasować do przestrzeni sklepowej – nie tylko w sensie estetycznym, ale również funkcjonalnym: ideałem jest zachować jak najwięcej wolnego miejsca, aby klienci mogli swobodnie się poruszać między towarami, przy maksymalnym wyzyskaniu „pojemności” danego wnętrza.
  • Żaden mebel nie powinien być zwrócony ostrymi krawędziami w stronę drzwi wejściowych.
  • Badania psychologiczne wykazały, że klienci skłonni są do częstszych i bardziej kosztownych zakupów w sklepach, w których można lawirować między półkami, niż w takich, gdzie nie ma zakrętów i nie można kluczyć.
  • Zaleca się, aby przed drzwiami wejściowymi zostawić możliwie najwięcej pustej przestrzeni (jest to zgodne z zasadami feng-shui).

 

Dopasowanie regałów

Regały powinny być dopasowane do asortymentu pod względem zarówno objętości, jak również innych parametrów, takich jak kąt nachylenia tudzież rozmieszczenie poszczególnych półek. Meble, które sprawdzą się w sklepie monopolowym, niekoniecznie zdadzą egzamin w obuwniczym – i na odwrót. Należy mieć to na uwadze przy aranżacji. Estetyczne i funkcjonalne meble sklepowe, takie jak panele naścienne, lady konfekcyjne, różnego rodzaju półki oraz kostki ekspozycyjne, znajdziesz na abm.com.pl, oferującym jakościowe wyposażenie sklepów.

 

Meble sklepowe: z jakiego materiału?

Najlepsze i najmilsze dla oka są meble wykonane z drewna. Cechują się one trwałością, stabilnością, a nade wszystko estetycznym wyglądem, który wbrew pozorom ma niemałe znaczenie dla klienta, nawet jeśli ów skłonny byłby bagatelizować tę kwestię – wizualny aspekt miejsca zakupów wywiera duży wpływ na podświadomość. Jeśli jednak ze względów finansowych nie możemy pozwolić sobie na zakup nowych mebli drewnianych, pozostają nam tańsze opcje, np. konstrukcje rurkowo-kulowe, meble ze stelażem wykonanym ze stali nierdzewnej bądź z płyt wiórowych, itp. Ewentualnie możemy zdecydować się na kupno używanych mebli z drewna. W takim wypadku ich powierzchnię należałoby odnowić przy użyciu papieru ściernego oraz farb lub lakieru.

 

Jeśli zastanawiasz się nad różnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, które mógłbyś zastosować w swoim sklepie, wybierz te, które okażą się opłacalne w dłuższej perspektywie czasowej. Warto jest zainwestować na początku więcej i poczekać trochę na to, aż zainwestowana kwota się zwróci, niż decydować się na tańsze i bardziej ryzykowne opcje.