Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Aranżacja wnętrz w stylistyce Hampton

Aranżacja wnętrz w stylistyce Hampton

Chciałbyś urządzić swoje wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami? Wybierz stylistykę Hampton.

Hampton to właściwie nazwa nadmorskiej miejscowości, położonej na Long Island (nieopodal Nowego Jorku). Ponieważ znajdujące się w niej budynki mieszkalne odznaczają się specyficznymi właściwościami, do nomenklatury wnętrzarskiej nazwa ta weszła jako określenie stylu aranżacyjnego. Charakteryzuje się on paroma istotnymi cechami, o których mowa poniżej.

 

Wyznaczniki stylu Hampton

Pomieszczenia w stylu Hampton są bardzo przytulne i sprzyjają relaksowi. Dominantą kolorystyczną jest biel oraz różne odcienie błękitu, podobnie jak w stylu skandynawskim. Na dalszym planie sytuują się takie kolory jak beż, écru, brąz, a także odcienie szarości i srebra. Część mebli oraz rozmaitych dodatków wykonana jest z drewna, najczęściej z wikliny. Dla stylu Hampton charakterystyczne są też lampy z dużymi jasnymi abażurami, a także rozmaite wzory: kraty, pasy, arabeski, bryły geometryczne, motywy florystyczne, zygzaki itp. W pomieszczeniach utrzymanych w tej stylistyce znajdziemy poza tym długie zasłony z lekkich tkanin, pikowane pufy, fotele, duże i komfortowe kanapy z dużą ilością ozdobnych poduszek, kwiaty w wazonach oraz dywany z marokańskimi wzorami, które doskonale harmonizują z elementami klasycyzującymi. Ciekawe zestawienia w stylu Hampton znajdziecie na stronie: https://alinabadora.pl/.

 

Szkło i elementy marynistyczne

W pomieszczeniach urządzonych w stylu Hampton nie może zabraknąć szkła, srebra oraz innych metali, które będą odbijały światło i nadadzą w ten sposób wnętrzu unikalny charakter. Dużą rolę odgrywają też dodatki i dekoracje w marynistycznym stylu: muszle, zdobione kotwice, perły w szklanych wazonach itp. Dobrym pomysłem może okazać się również leżak w salonie lub rattanowe meble, które zazwyczaj ustawia się w ogrodzie. W charakterze stolika kawowego mogą pojawić się w pomieszczeniu eleganckie skrzynie i kufry. Przykładowe wnętrze urządzone w stylu Hampton zobaczycie tutaj: https://alinabadora.pl/pl/a/projekt-wnetrza-mieszkania-w-stylu-hampton.

 

Hampton to jeden z wiodących obecnie stylów aranżacyjnych. Ma wiele wspólnego ze stylem skandynawskim, choć zasadniczo różni się od niego pod niektórymi względami. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie komfort, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby Twoim wnętrzom nie brakowało elegancji – styl Hampton będzie strzałem w dziesiątkę.

 

fot.  alinabadora.pl