Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Balustrady – jakie szkło wybrać?

Balustrady – jakie szkło wybrać?

Budowa domu wiąże się nie tylko z ogromną odpowiedzialnością. Wbrew pozorom może być również dobrą zabawą. Szukanie nowych rozwiązań, które będą spełniały nasze oczekiwania, i równocześnie nie będą kolidowały z funkcjonalnością poszczególnych elementów budynku, to naprawdę niełatwe zadanie.

Nowoczesny dom to także nowoczesne wnętrze. Rozwiązań, które na pewno dodadzą uroku naszemu mieszkaniu, jest mnóstwo. W zdecydowanej większości budynków mieszkalnych znajdują się schody. A schody wymagają balustrady. Nowoczesnym rozwiązaniem jest komponent szklany w balustradzie ze stali nierdzewnej. Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne.

Warto wiedzieć, że szklane balustrady cieszą się coraz większą popularnością, gdyż doskonale wpisują się we współczesną estetykę. Jednak mocowanie do szkła nie jest wcale prostym zadaniem. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów dostępne systemy mocowań pozwalają na zaprojektowanie takiej balustrady, która w stu procentach będzie odpowiadała naszym potrzebom i gustom.

Oczywiste jest, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom balustrady należy dobrać odpowiednie szkło do jej wykonania. O ile polskie przepisy nie precyzują, jakich dokładnie rodzajów szkła należy użyć, o tyle zdrowy rozsądek nakazuje, aby nie było to szkło rozpadające się na ostre kawałki. Ten wymóg spełnia szkło laminowane folią oraz hartowane.

Szklana balustrada przyda naszemu gniazdku lekkości i finezji. Aby jednak uzyskać należyty efekt, należy uprzednio zastanowić się nad doborem odpowiednich materiałów i planowanym wyglądem. Różnorodność akcesoriów montażowych oraz bogate wzornictwo balustrad może przyprawić potencjalnego nabywcę o zawrót głowy. Projektując balustradę, powinniśmy wziąć pod uwagę:

  • własne bezpieczeństwo,

  • jakość materiałów,

  • wygląd poszczególnych elementów oraz całość balustrady,

  • funkcjonalność.

 

Szkło może okazać się niebezpieczne, zwłaszcza jeśli wychowujemy małe dzieci. Dlatego warto postarać się o firmę legitymującą się certyfikatem lub skorzystać z usług zaufanego szklarza czy wykonawcy balustrady. Wygląd to jedno, a jakość wykonania – drugie. Balustrady z komponentami szklanymi powinny pozostawać w zgodzie z ogólnoeuropejskimi standardami bezpieczeństwa.