Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Fotoobrazy – jak wykorzystać je w dekorowaniu wnętrz?

Fotoobrazy – jak wykorzystać je w dekorowaniu wnętrz?

Fotoobrazy kryją w sobie olbrzymi potencjał aranżacyjny. Nadają wnętrzom niepowtarzalną atmosferę i stanowią doskonałe uzupełnienie umeblowania. Pod wieloma względami przewyższają tradycyjne obrazy malarskie.

Czym jest fotoobraz?

Najprościej rzecz ujmując: jest to fotografia wydrukowana na płótnie malarskim, naciągniętym, jak w tradycyjnych obrazach, na podobrazie. Może być obramowana lub nie, zależnie od gustu właściciela. Wydruk na płótnie daje niesamowity efekt estetyczny, dzięki któremu fotoobrazy znacznie przewyższają zwykłe fotografie pod względem wizualnym. Duży format charakterystyczny dla płócien malarskich podnosi jeszcze ich walory, uwidacznia najdrobniejsze nawet detale, co nie pozostaje bez wpływu na całokształt dzieła. Fotoobraz jest jedną z najbardziej wyrafinowanych i nastrojowych ozdób mieszkaniowych dostępnych obecnie na rynku.

 

 

Dlaczego fotoobrazy są tak popularne?

Fotoobrazy swoją rosnącą wciąż popularność zawdzięczają chyba przede wszystkim łatwości, z jaką można na płótno nanieść dowolne zdjęcie, ilustrację czy rysunek. Na płótnie można wydrukować absolutnie wszystko, co tylko znajdzie się w pliku graficznym, będącym punktem wyjścia całego procesu powstawania fotoobrazu. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś skomponował swoją własną grafikę, złożoną z elementów zaczerpniętych z innych ilustracji czy zdjęć. Ogranicza cię tylko wyobraźnia i możliwości użytkowanego przez ciebie programu graficznego.

 

 

Fotoobrazy w dekoracji wnętrz

Fotoobrazy można wykorzystać w dekoracji wnętrz na wiele różnych sposobów. Można zawiesić na ścianie jeden duży fotoobraz i zaaranżować oświetlenie w taki sposób, aby był on doskonale widoczny, zwłaszcza wieczorami. Można stworzyć z wielu różnych fotoobrazów unikalną kompozycję (często spotykanym rozwiązaniem jest całość składająca się z kilku pomniejszych fotoobrazów przedstawiających poszczególne części fotografowanego obiektu). Można też zestawić ze sobą kilka osobnych fotobrazów, stanowiących odrębne całości, które jednak będą ze sobą harmonizowały pod względem kolorystycznym i złożą się razem na strukturę wyższego rzędu. Przykłady konkretnych zastosowań znajdziesz tutaj: https://www.galeriadruku.com.pl/.

 

 

Gdzie szukać pomocy?

Do tworzenia tych graficznych cudów niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, a także odpowiednie umiejętności, poparte doświadczeniem. Jeśli więc chciałbyś udekorować swoje mieszkanie czy biuro fotoobrazami, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, takiej jak np. ta: https://fotoobrazy.warszawa.pl/. Galeria Druku może się poszczycić nie tylko ponad pięcioletnim doświadczeniem w produkcji fotoobrazów, ale również bogatą paletą możliwych do wykorzystania wzorów.