Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Fototapety – jeden z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

Fototapety – jeden z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

Fototapety cieszą się dużym powodzeniem rynkowym. Co sprawia, że są tak popularne?

 

W ślad za najnowszymi trendami

Jeśli przyjrzeć się najnowszym trendom w aranżacji wnętrz, można zauważyć, że fototapety stanowią nieodłączny element wielu atrakcyjnych wystrojów. Na popularność tego elementu dekoracyjnego wpłynął niewątpliwie rozwój technik drukarskich i fotograficznych, dzięki którym fototapetę można wykonać nawet na podstawie zdjęcia zrobionego domowym aparatem cyfrowym. Firmy specjalizujące się w projektowaniu i produkcji fototapet nierzadko oferują możliwość obróbki takich zdjęć i stworzenia na ich bazie atrakcyjnej wizualnie fototapety. Ale już wśród standardowych widoków wiele jest takich, które z całą pewnością przypadną Ci do gustu. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza panoramy wielkich miast, malownicze pejzaże, ciekawe wzory geometryczne, a także sceny z życia natury. Oto przykładowe fototapety, wykonane techniką winylową: https://www.decormint.com/pl/fototapety-winylowe.

 

Dlaczego warto mieć fototapetę?

Odpowiednio dobrana i profesjonalnie wykonana fototapeta nada pomieszczeniu unikalny styl i będzie ciekawym dopełnieniem aranżacji. Ty oraz Twoi goście będziecie mieli na czym zatrzymać oko. Taki element dekoracyjny z pewnością wprowadzi do Twojego mieszkania przyjemną atmosferę i sprawi, że chętniej będziesz przebywał w danym pomieszczeniu. Wbrew pozorom ornamenty tego typu wiele dają i znacznie podnoszą walory estetyczne całego wystroju. A przy tym montaż fototapet jest niesłychanie łatwy i nie wymaga specjalnych przygotowań. W tym miejscu warto byłoby wspomnieć o ofercie firmy Decor Mint, zajmującej się sprzedażą bardzo łatwych w montażu fototapet samoprzylepnych: https://www.decormint.com/pl/fototapety-samoprzylepne.

 

Zanim podejmiesz decyzję

Zanim zdecydujesz się na konkretną fototapetę, zastanów się, jaki motyw byłby najodpowiedniejszy dla danego pomieszczenia. W sypialni raczej nie sprawdzą się fototapety o krzykliwych kolorach, ponieważ będą pobudzały mózg i nie zapewnią Ci należytego wypoczynku. Idealne będą za to foto-obrazy o stonowanych, uspokajających barwach. Z kolei w kuchni miło byłoby popatrzeć na fototapetę przedstawiającą np. owoce. Zresztą wybór należy do Ciebie. Kieruj się swoimi upodobaniami i przeznaczeniem pomieszczenia.

 

Fototapety nie bez powodu podbiły serca tysięcy konsumentów. Są atrakcyjnym dodatkiem, który wzbogaca wystrój wnętrza i ożywia atmosferę. Dlatego warto mieć w swoim mieszkaniu co najmniej kilka takich fototapet, w różnych pomieszczeniach.

 

fot. decormint.com