Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Funkcjonalna aranżacja wnętrz

Funkcjonalna aranżacja wnętrz

Etap budowy i remontu domu, to zazwyczaj męskie zajęcia. Przeciwnie do urządzania i dekoracji wnętrz, któremu bardzo często poświęcają się kobiety. Część z pań od lat ma wizję wymarzonej kuchni, sypialni czy pokoju dla dzieci. Jednakże wizja ta nie zawsze odpowiada realnym możliwościom.

W artykule odpowiadamy na pytanie, co na to wpływa i dlaczego tak się dzieje.

 

Projekt nie uwzględnia naszych założeń

Już na etapie projektu i planowania budowy warto sprecyzować swoje plany i koniecznie powiedzieć o nich architektowi. Dzięki temu będzie on mógł dostosować przestrzeń do naszych oczekiwań. Takie wyprzedzenie zdarzeń zapewni nam możliwość realizacji naszych marzeń związanych z urządzeniem domu.

 

Patrzymy na detale i zapominamy o funkcjonalności

Często dzieje się tak, że przesadnie skupiamy sią na detalach takich jak: kolor ścian i podłóg, styl wnętrza, dobór mebli, przy tym zapominając o funkcjonalności i ergonomii wnętrza. Godzinami wybieramy rodzaj szafek kuchennych i materiał, z jakiego będą wykonane, jednocześnie na margines spychając bliskość zlewu od zmywarki itp. Po czasie okazuje się, że nasza wymarzona kuchnia nie nadaje się do użytku. Ciężko pracować w niej w dwie osoby, a bieganie z naczyniami od zlewu do zmywarki jest czasochłonne i brudzi podłogę. Chcąc temu zapobiec warto poprosić o pomoc osoby doświadczone w temacie aranżacji wnętrz. Architekci i dekoratorzy doradzą nam, z jakich rozwiązań korzystać i na co szczególnie zwracać uwagę. Taka pomoc pozwoli zrealizować nasze pomysły w jak najlepszy sposób. Dodatkowo będziemy mogli zaczerpnąć porad związanych z pełnym wykorzystaniem przestrzeni.

 

Aranżujemy wnętrza w Poznaniu

Poszukiwania wparcia w aranżacji wnętrza na terenie Poznania warto rozpocząć o przejrzenia oferty, którą firmy prezentują w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: projektant wnętrz Poznań. Po tym haśle zostaniemy przekierowani do stron specjalistów z tej dziedziny. Jedną z firm zajmujących się projektowaniem wnętrz jest HomeMakers.