Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Industrialny salon dzięki stolikom kawowym na zamówienie!

Industrialny salon dzięki stolikom kawowym na zamówienie!

Nie wiesz, jak zaaranżować swój salon, aby uzyskać industrialny charakter wnętrza? Zastosuj sprawdzony trick - postaw solidny stolik kawowy, który swoim stylem zdominuje całe pomieszczenie!

Ciekawe aranżacje salonu bez udziału projektanta wnętrz są trudne do osiągnięcia. Istnieje jednak kilka prostych zasad dotyczących wystroju wnętrz, które pomogą zbliżyć się do interesującego nas stylu. Bez względu na charakter wnętrza powinniśmy skupić się na trzech podstawowych parametrach: na meblach, świetle i wykończeniach ścian oraz podłóg.

 

Meble są duszą pomieszczenia

Umeblowanie pomieszczenia daje ogromne możliwości aranżacyjne. Zastosowanie odpowiednich materiałów oraz całościowy układ znajdujących się w pomieszczczeniu sprzętów pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty. Sama zmiana umiejscowienia poszczególnych elementów pozwala na pewne zmiany, jeśli chodzi o styl. W salonie można wyróżnić kilka ogniskowych elementów składających się na jego wyposażenie. Należą do nich:

  • stół,
  • ława kawowa,
  • meble służące do wypoczynku.

Jeśli chodzi o produkty wykonane z metalu i drewna, niekwestionowanym liderem na rynku jest firma Art-Loft. Stoły industrialne znajdujące się w jej ofercie pozwalają bardzo mocno zaznaczyć charakter aranżacji danego pomieszczenia. Podobnie zresztą jak stoliki kawowe, również wykonywane na zamówienie. Oryginalne projekty gwarantują powstanie niepowtarzalnej atmosfery podczas picia popołudniowej kawy. Kolejnym elementem, który znacząco wpływa na wystrój salonu, są meble przeznaczone do wypoczynku. Zestawy mebli z fotelami z kołatką lub samodzielne sofy świetnie współgrają z masywnymi industrialnymi meblami.

 

"Więcej światła!"

Dostosowanie oświetlenia do industrialnego typu pomieszczenia nie należy do najłatwiejszych. W salonie utrzymanym w loftowym stylu muszą znajdować się ciekawe, designerskie lampy. Są one niestety dość kosztowne. Na szczęście dla każdego majsterkowicza samodzielne wykonanie lampy nie powinno stanowić większego problemu z uwagi na ascetyczny styl oświetlenia tego typu. Wystarczy kawałek starej deski, kilka żarówek i gruby jutowy sznur, aby przenieść się w industrialny klimat.

Uzyskanie loftowego wykończenia ścian i podłogi niestety wiąże się z pewnymi kosztami. Dosyć tanim zabiegiem może być wyklejenie ścian tapetami imitującymi mur z cegły. Winylowe tapety doskonale odwzorowują taki mur, a ich cena jest znacznie niższa niż cena płytek z cegły. Co do rodzajów podłóg, na rynku raczej nie ma wielkiego wyboru. Jeśli jednak pod dywanem skrywa się stara, zniszczona podłoga drewniana - bezwzględnie powinniśmy ją odsłonić, wyczyścić i polakierować na nowo!