Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak ozdobić ścianę zdjęciami? Nowoczesne i oryginalne pomysły

Jak ozdobić ścianę zdjęciami? Nowoczesne i oryginalne pomysły

Obszerne pomieszczenia wymagają atrakcyjnych wizualnie uzupełnień, w przeciwnym razie rażą ogołoceniem i pustymi ścianami. Choć minimalizm jest obecnie modny, nie we wszystkich wnętrzach znajduje zastosowanie. Jak zagospodarować puste ściany? Przeczytacie o tym poniżej.

Pomysłów jest wiele, na ścianach pojawiają się najrozmaistsze upiększenia: obrazy, fotografie, bibeloty wszelkiej maści itp. Wnętrza naszych mieszkań upodobały sobie zwłaszcza obrazy i fotografie. Obraz, jak głosi znane porzekadło, jest wart więcej niż tysiąc słów; szczególnie taki, który upamiętnia ważną chwilę z życia domowników. Wybór formy, w jakiej pojawi się na ścianie, zazwyczaj podyktowany jest przede wszystkim ich gustami oraz smakiem estetycznym, rzadziej ograniczeniami związanymi z dostępnością materiałów. A możliwości jest bez liku. Duże fotografie prezentują się doskonale na płótnie, mniejsze można oprawić w tradycyjne ramki i rozlokować na ścianie w taki sposób, aby tworzyły razem jakiś wzór, np. serce, kwadrat, prostokąt czy inny dowolny kształt. W zależności od osobistych upodobań zdjęcia można powiesić w ramkach lub bez. Za substytut tradycyjnych ramek doskonale posłuży dekoracyjna taśma w różnych kolorach i wzorach. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są również zdjęcia stanowiące na pozór część ściany oraz oprawione w ramkę fotografie wiszące na sznurkach lub metalowych linkach.


Zdjęcia na ścianie: nowoczesne i ciekawe pomysły

Fotografia w rękach kreatywnej osoby może się okazać bardzo pomysłową dekoracją ścienną. W internecie znajdziemy wiele  interesujących konceptów. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich:

  1. Zdjęcia w kształcie serduszek, powieszone na linkach lub umieszczone bezpośrednio w ramce.
  2. Ściana ze zdjęć. W tym przypadku zdjęcia zostają umieszczone ciasno obok siebie, bez przerw. Daje to bardzo ciekawy efekt i przyciąga uwagę. Można pogrupować zdjęcia tematycznie, zdecydować się na umieszczenie tylko fotografii z wakacji czy też zdjęć dziecięcych.
  3. Zegar ze zdjęć. Bardzo nowoczesny i ciekawy pomysł. Do każdej godziny zostaje przymocowana określona fotografia, ukazująca wybrane wydarzenie z życia.
  4. Zdjęcia na ścianie w formie liter. Jeżeli pozwalają na to rozmiary pomieszczenia, można ułożyć ze zdjęć dowolny napis.
  5. Wieszak ze zdjęć (do zastosowania w przedpokoju). Fotografie mogą być umieszczone w jednej lub w kilku liniach. Taki nietuzinkowy wynalazek z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa.
  6. Zdjęcia na lampkach, przymocowane spinaczami. Dobry pomysł na uatrakcyjnienie młodzieżowego pokoju, który zyska dzięki temu oryginalny klimat.
  7. Porozwieszane na ścianie zdjęcia, tworzące razem drzewo genealogiczne. Rewelacyjny pomysł, zwłaszcza jeśli domowników jest dużo. Fotografie rozlokowane w ten sposób stwarzają ciekawy efekt estetyczny.
  8. Duże zdjęcia na płótnie. Można je powiesić w salonie, w sypialni nad łóżkiem lub w przedpokoju.


Zdjęcia na płótnie

Zdjęcia na płótnie mają swój indywidualny charakter. Wykazują podobieństwo do obrazu malarskiego. W zależności od koncepcji przyświecającej zabiegom aranżacyjnym można je oprawić w ramę, co przyda im elegancji, lub zastosować inne, bardziej nowoczesne rozwiązanie. Aby jednak tego typu dekoracja ścienna nie rozminęła się z intencjami aranżera, któremu zależy przecież na tym, by całość wyglądała jak najefektowniej, wydruk zdjęć należy powierzyć sprawdzonej i profesjonalnej firmie, używającej wysokiej klasy atramentów pigmentowych. Jeśli chcielibyście upiększyć swoje mieszkanie jakimś niebanalnym motywem, sprawdźcie firmę Galeria Druku, której zlecić można właśnie m.in. wydruk wysokojakościowego zdjęcia na płótnie. W mojej opinii jest to firma godna polecenia. Gdy moi znajomi nabyli nowe mieszkanie, zdecydowałem się ofiarować im w prezencie stylową fotografię. Do dzisiaj wisi ona na ścianie i doskonale komponuje się z przytulnym, nowoczesnym otoczeniem.