Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak urządzić łazienkę? Różne style i ich zastosowanie

Jak urządzić łazienkę? Różne style i ich zastosowanie

W dzisiejszych czasach urządzenie łazienki nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Stając w obliczu takiego wyzwania, musimy zmierzyć się przede wszystkim z dwoma problemami. Jeden to odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Małe pomieszczenia będą wymagały innych rozwiązań niż duże.

Drugi to wybór odpowiedniego stylu i podporządkowanie mu wszystkich elementów. Na rynku możemy znaleźć tyle różnorodnych urządzeń, dekoracji i sprzętów dedykowanych łazienkom, że bez konkretnego projektu w głowie nie sposób właściwie ich ze sobą połączyć. W tym artykule przedstawiamy różne rodzaje ceramiki i podpowiadamy, jak je ze sobą zestawiać.

 

Wanna czy prysznic?

Bez wątpienia jedną z najważniejszych decyzji jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Jeśli dysponujemy dużą łazienką, warto jest zainwestować w to pierwsze rozwiązanie. Tu do głosu dochodzi przede wszystkim nasza potrzeba relaksu. Nic nie zapewnia takiego odpoczynku jak gorąca kąpiel z bąbelkami. Często jednak zdarza się, że pomieszczenie jest za małe, by zmieścić w nim wannę. Wtedy pozostaje nam kabina prysznicowa. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala nie tylko zaoszczędzić przestrzeń, ale i zmniejszyć zużycie wody.

Po więcej informacji zapraszamy na: topsanit.pl.

Wśród wanien wybór jest dość prosty – większość produktów na rynku to modele akrylowe. Cechują się niezłą wytrzymałością i niewysoką ceną. Ciekawszym i zdecydowanie bardziej designerskim rozwiązaniem są wanny żeliwne, które często możemy spotkać pod postacią wolnostojących obiektów. To produkty przeznaczone do łazienek urządzonych w nieco cięższym, bardziej eleganckim stylu.

Trochę trudniej wybrać kabinę prysznicową. Do łazienki urządzonej w uniwersalnym stylu będzie raczej pasował model z brodzikiem i klasycznymi przesuwnymi drzwiami. W minimalistycznych wnętrzach lepiej sprawdzą się kabiny szklane, często bez brodzika i bez drzwi (modele typu walk-in) lub z drzwiami skrzydłowymi.

art1a.jpg

 

Umywalki i miski WC

Przyglądając się ofercie misek WC oraz umywalek do łazienek, wyróżnimy wśród nich przede wszystkim modele wiszące oraz stojące. Warto odnotować, że te drugie przechodzą powoli do historii. Coraz częściej montuje się ceramikę wiszącą, gdyż optycznie (ale i fizycznie) zajmuje ona mniej miejsca i cieszy oko minimalistyczną estetyką.

Wiszące umywalki oraz miski WC będą pasowały do uniwersalnych wnętrz, gdzie rządzi biel akrylu. Wpiszą się także w nowocześnie urządzone łazienki, lecz dobrze jest ich unikać tam, gdzie stosujemy rozwiązania retro. W pomieszczeniach urządzonych według dawnych trendów lepiej będą prezentowały się modele stojące lub wsparte postumentami.