Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu?

Łazienka w nowoczesnym stylu powinna przede wszystkim robić wrażenie. Nie tyle przepychem i wymyślnymi elementami zdobniczymi, co prostotą, minimalizmem i elegancją.

Nie ignoruj designu

O ileż przyjemniej jest rozpoczynać każdy kolejny dzień w łazience, która w stu procentach odpowiada naszym praktycznym potrzebom i gustom estetycznym, niż w takiej, której wystrój jest tylko dziełem przypadku i doraźnych decyzji zakupowych, podyktowanych nie tyle fantazją, co pośpiechem lub zasobnością portfela. Nie każdego stać oczywiście na wyposażenie swojej łazienki w meble i urządzenia najwyższej jakości, ale rynek akcesoriów łazienkowych obfituje w tak dużą ilość rozmaitych ofert, że osoby mniej zamożne z całą pewnością znajdą interesujące substytuty produktów najwyższej klasy. Najważniejsze, aby poszczególne elementy harmonizowały ze sobą i nadawały pomieszczeniu charakterystyczny, unikalny klimat.

 

Co to znaczy styl nowoczesny?

Styl nowoczesny, jeśli zastanawiamy się nad wyodrębniającymi go cechami w kontekście aranżacji wnętrz, polega przede wszystkim na minimalizmie i funkcjonalności. Łazienka w stylu nowoczesnym to łazienka, do której nie mają prawa wstępu tanie efekty i wątpliwej wartości udziwnienia. Rokokowy nadmiar sytuuje się na antypodach stylu nowoczesnego. W łazience idącej z duchem czasu znajdziemy tylko to, co jest niezbędne (wyjąwszy oczywiście różnego rodzaju udogodnienia w rodzaju urządzeń klimatyzacyjnych itp.). Nie znaczy to, że aspekt wizualny nie gra tutaj żadnego roli – nic bardziej mylnego. Imponujący wygląd jest jednym z wyznaczników stylu nowoczesnego. Nie może on jednak pozostawać w sprzeczności z poręcznością i praktycznością łazienkowych mebli i akcesoriów. Za przykład niech posłużą nam umywalki nablatowe (przykłady znajdziesz tutaj: https://tanialazienka.com/umywalki-nablatowe.html), które wprawdzie odbiegają od wszelkich dotychczasowych konwencji aranżacyjnych i zwracają przez to na siebie uwagę, ale okazują się w użyciu o wiele wygodniejsze i bardziej praktyczne od umywalek tradycyjnych.

Łazienka nowoczesna jest nie tylko minimalistyczna i funkcjonalna, ale również – przestronna. Jeśli mieszkasz w bloku i nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią, możesz optycznie powiększyć łazienkę za pomocą luster.

Nieodłącznie związane ze stylem nowoczesnym są poza tym ceramiczne płytki ścienne i podłogowe, a także kabina prysznicowa ze szkła i metalu, odpowiednie oświetlenie, które uwyraźnia detale i nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat, a także swoista „nieważkość” wszystkich elementów, polegająca na tym, że stwarzają one wrażenie lekkich, ekskluzywnych.