Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak urządzić pokój gościnny w małym mieszkaniu?

Jak urządzić pokój gościnny w małym mieszkaniu?

Przedłużające się spotkania towarzyskie, niespodziewana wizyta rodziny lub znajomych czy po prostu „ciche dni” małżeńskie to sytuacje, które wymagają dodatkowego pomieszczenia z łóżkiem w mieszkaniu. Jak je zaaranżować, gdy nasze mieszkanie jest małe?

Konieczność przenocowania kogoś, zwłaszcza w małym mieszkaniu, zaburza tryb życia domowników i ogranicza prywatność zarówno domowników, jak i gości. Dlatego niezależnie od metrażu mieszkania czy domu, pokój gościnny jest niezbędny.

Gdy mamy do dyspozycji duży dom, możemy stworzyć odrębny pokój, w którym znajdzie się duże, komfortowe łóżko, szafki, telewizor, a w niektórych przypadkach nawet osobna łazienka. Niestety w małych, blokowych mieszkaniach o takim pomieszczeniu nie ma nawet mowy. W tym przypadku pokój gościnny można wydzielić z salonu lub zaaranżować go w małej wnęce, jeśli takową mamy do dyspozycji. W tym celu nie musimy kupować dodatkowego łóżka, które nie tylko nie będzie pasowało do reszty wystroju, ale także zabierało przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach są rozkładane fotele tapicerowane, które pełnia funkcję klasycznego miejsca odpoczynku, jak również jednoosobowego fotela do spania. Takich foteli możemy kupić kilka, między innymi na meblobranie.pl dostawca foteli do salonu. Będą one służyły domownikom do codziennego wypoczynku np. przed telewizorem i nie będą zabierały miejsca, gościom do spania.

Gdy w mieszkaniu znajduje się małe pomieszczenie, które chcemy przeznaczyć na pokój gościnny, możemy tam wstawić małą, rozkładaną sofę. Takie pomieszczenie na co dzień może być także używane np. do prasowania i suszenia ubrań lub po prostu do relaksu.

Nowoczesnym rozwiązaniem, które na pewno zaskoczy twoich gości, jest łóżko chowane w ścianie. Za dnia pełniące funkcję biblioteczki z książkami lub półki z gadżetami, nocą zmieniające się w duże, komfortowe łoże. Jest to pomysł, który nadaje się nie tylko do wykorzystania jako dodatkowe miejsce do spania dla gości, ale także do małych i ciasnych kawalerek, w których nie ma miejsca na łóżko.

Bez względu na to, czy przyjmujemy gości często czy rzadko, warto w domu mieć wygodny zestaw wypoczynkowy, który stanowi główne źródło relaksu i sprawia, że każdy domownik ma swój własny kąt, w którym może odpocząć od codziennych problemów.