Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w każdym domu czy mieszkaniu. Nie tylko zapewniają intymność osobom, które zamieszkują dane pomieszczenia, ale, odpowiednio dobrane, mogą również stanowić wspaniałe dopełnienie aranżacji .

Obecnie w sprzedaży jest tak wiele rodzajów drzwi, że łatwo jest się pogubić, dlatego warto wcześniej dokładnie przemyśleć najważniejsze kwestie związane z zakupem tych idealnych drzwi. Po pierwsze musimy precyzyjnie określić wymiary otworu, w którym będą montowane drzwi. Producenci zapewniają szeroką gamę rozmiarów, jednak jeżeli zależy nam na zachowaniu przyjętych zasad bezpieczeństwa, to drzwi wewnętrzne powinny mieć minimum 80 cm szerokości.

Kiedy wymiary zostaną już ustalone, czas zastanowić się nad tym, jaki rodzaj drzwi powinniśmy wybrać. Ta decyzja w dużej mierze zależy od wielkości pomieszczenia, w którym je montujemy, ale także od naszych własnych preferencji. Pośród najpopularniejszych drzwi uchylnych istnieją bowiem zarówno takie, które otwierają się w prawo, jak i w lewo. Te drugie często wybierane są przez osoby leworęczne. Musimy także zastanowić się nad tym, czy w danym pomieszczeniu bardziej praktyczne będą drzwi otwierane do wewnątrz czy jednak na zewnątrz. Może nam to zaoszczędzić sporo przestrzeni, co bywa szczególnie istotne w małych mieszkaniach. W tym przypadku warto także przemyśleć możliwość montażu drzwi przesuwanych albo harmonijkowych, które zajmują o wiele mniej miejsca.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest dopasowanie naszych nowych drzwi do wystroju wnętrz. Wiele osób decyduje się na dobranie koloru drzwi wewnętrznych na przykład do koloru parkietu lub okien. Najważniejsze jednak to pamiętać, że drzwi będą nam służyły przez wiele lat, dlatego warto postawić na takie modele i wzory, które są ponadczasowe.

 

Tomasz Kowalczyk