Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak wybrać rolety wewnętrzne do domu?

Jak wybrać rolety wewnętrzne do domu?

Rolety okienne to w wielu mieszkaniach konieczność. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich poranków, nocy czy też słonecznych, upalnych dni. Dzisiaj jest ich do wyboru całe mnóstwo, jednak podczas zakupu nie należy kierować się tylko i wyłącznie wyglądem. Jakie rolety wybrać do domu?

Stopień zaciemnienia

Obecnie roleta stanowi niezbędny element wystroju każdego wnętrza, dlatego jej wybór wymaga namysłu. Kluczem do sukcesu jest połączenie funkcjonalności z odpowiadającym nam wyglądem. Do wyboru mamy całe mnóstwo materiałów, z których rolety mogą być wykonane. Kwestią, nad którą koniecznie trzeba się zastanowić, jest to, w jakim stopniu chcemy, aby chroniły nas one przed słońcem. Te typowo zaciemniające bowiem charakteryzują się pogrubionymi, gumowymi materiałami, które nie wpuszczają promieni słonecznych; na pewno sprawdzą się w sypialni czy w pokoju dziecięcym. Z kolei rolety o większym stopniu przepuszczalności będą idealne do salonu lub kuchni.

 

Rodzaje rolet i montaż

Wybierać można również spośród wielu rodzajów, ale podobnie jak w przypadku kolorów czy wzorów - tutaj też wszystko zależy tylko od nas. Rolety typu mini montowane są bezpośrednio na skrzydle okiennym, więc z pewnością będą odpowiadały osobom, które często otwierają i zamykają okna. Rolety klasyczne z kolei charakteryzują się tym, że montowane są na suficie, na ścianach lub na ramie okiennej. Jeżeli decydujemy się na samodzielny montaż rolety wewnętrznej, musimy dokonać naprawdę precyzyjnych pomiarów i później postępować zgodnie z instrukcją, którą otrzymamy.

 

Rolety na zamówienie

O wiele łatwiejszym wyjściem jest skorzystanie z usług firm, które wykonują rolety na wymiar pod każdy typ okna. Niestandardowe rozmiary okien są zmorą dla wielu osób, a odpowiednio zaprojektowana przez specjalistów roleta stworzy doskonałą aranżację okienną. Rolety na wymiar cieszą się coraz większą popularnością, a dostępność tkanin, z których można je zaprojektować, jest naprawdę zadowalająca. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być również usługa mobilnego dekoratora aranżacji okiennych, w ramach której możemy liczyć na profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego rozwiązania optymalnego do konkretnego pomieszczenia. Właśnie w tym miejscu warto wspomnieć o tym, że kompleksowym szyciem rolet na wymiar zajmuje się jedna z cenionych na warszawskim rynku firm Deco Inspiration, której pełną ofertę znajdziesz na https://decoinspiration.pl/k/272/rolety Eksperci doradzą nam, jaki rodzaj rolet dobrać do wnętrza, dokonają niezbędnych pomiarów i uszyją rolety na zamówienie w oparciu o wcześniej określone wytyczne.

 

Odpowiedni styl i jakość

Jeśli zdecydowaliśmy się na szycie rolet okiennych na zamówienie, musimy kierować się tym, jak będzie wyglądało nasze wnętrze i jaki będzie miało charakter. W sypialni poleca się raczej stonowane wzory i kolory. Poszaleć można już na przykład w salonie, ale tak naprawdę jest to po prostu kwestia naszego gustu. Nie brakuje również modeli o wielu wzorach i kolorach, które będą idealne chociażby do pokoju dziecięcego. Obok wyglądu, który na pewno jest istotny, ważna jest również jakość. Prowadnice i inne elementy muszą być solidnie wykonane i zamontowane.

 

Rolety okienne już kilka lat temu wyparły tak popularne niegdyś zasłony. Są bardziej praktyczne, wygodniejsze, dają sporo możliwości aranżacyjnych. Mają wiele zalet, więc nikogo nie dziwi, że królują w naszych domach.