Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak zaaranżować kuchnię marzeń?

Jak zaaranżować kuchnię marzeń?

Kuchnia to w naszych domach wyjątkowe miejsce, gdzie codziennie doświadczamy wielowymiarowej uczty dla zmysłów. Feeria barw, symfonia zapachów i bogactwo smaków tworzą razem niezwykły klimat – to centrum spotkań w gronie najbliższych.

Jak zaaranżować kuchnię marzeń, w której gotowanie stanie się prawdziwą sztuką?

Poznajcie kilka wykwintnych składników, dzięki którym projektanci wnętrz Intellio designers z Krakowa tworzą luksusowe aranżacje kuchni premium.

 

Idea trójkąta w ergonomicznej kuchni premium

Ekskluzywna kuchnia to przede wszystkim wnętrze ergonomiczne, zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania na miarę najlepszych szefów kuchni. W sztuce projektowania wnętrz powszechnie przyjęła się złota zasada trójkąta roboczego, która jest kluczem do stworzenia funkcjonalnej i komfortowej kuchni. Koncepcja zakłada podział przestrzeni na pięć funkcjonalnych stref wraz z najważniejszymi sprzętami kuchennymi i ułożenie ich na planie trójkąta:

  • strefa zapasów z lodówką,
  • strefa przechowywania z szafkami kuchennymi,
  • strefa zmywania ze zlewem,
  • strefa przygotowywania z blatem roboczym,
  • strefa gotowania z kuchenką i piekarnikiem.

Układ przestrzenny kuchni - rama kompozycyjna dla twórczej ekspresji

Koncepcja trójkąta roboczego może znaleźć zastosowanie w następujących układach przestrzennych:

  1. w kształcie litery L,
  2. w kształcie litery G,
  3. w kształcie litery U,
  4. w kuchni dwurzędowej,
  5. w kuchni z wyspą.

Dla kreatywnego projektanta wnętrz forma trójkąta wcale nie musi oznaczać ograniczenia, a stworzona przez niego aranżacja kuchni nie musi przypominać bezdusznej kreacji wyjętej z katalogu. Znajomość kanonów pozwala na utrzymanie we wnętrzu kompozycyjnej harmonii, która stanowi jedynie ramę dla twórczej ekspresji. Zespół Intellio designers największą inspirację znajduje w wyrazistych osobowościach swoich klientów - w ich charakterze, pasjach, aspiracjach, sposobie życia.

To elementy wychodzące daleko poza granice zmysłów, mają one jednak niebagatelny wpływ na tworzenie projektu na miarę prawdziwej kuchni marzeń. Właściciel mieszkania jest wielkim pasjonatem gotowania? Wykorzystajmy wyspę kuchenną w niecodzienny sposób i zamiast blatu roboczego stwórzmy z niej stanowisko do gotowania z płytą grzewczą i piekarnikiem – tak aby domownicy czy goście mogli podziwiać kulinarny spektakl swojego prywatnego szefa kuchni. Często zapraszamy najbliższych na szykowne cocktail party we własnym domu? Zaaranżujmy przy kuchni stylowy minibarek z klubowymi hokerami!

Harmonijna biel – klasyczne rozwiązanie dla każdej kuchni

Prawdziwy luksus wcale nie musi oznaczać przesadnego, bizantyjskiego przepychu! Niezaprzeczalnym dowodem są aranżacje białych kuchni, które należą do nieprzemijalnych kanonów w architekturze wnętrz. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie jedynie dla zwolenników nowoczesnych aranżacji minimalistycznych czy surowych wnętrz industrialnych. Kremowa biel idealnie wkomponuje się w ciepły klimat stylu angielskiego, prowansalskiego czy rustykalnego. Ascetyzm barwy stanowi również doskonałą podstawę dla popisów zaczerpniętych z bogatego stylu pałacowego czy olśniewającego glamour. Wyraziste akcenty błyszczących elementów wykończeniowych oraz misternie zdobionej sztukaterii nie pozwolą na zdominowanie wnętrza przez przytłaczającą monotonię bieli.

Futurystyczna kuchnia marzeń ze sprzętem high-end

Perfekcyjna ergonomia wnętrza oraz kunsztowny wystrój nie wystarczą do stworzenia prawdziwej kuchni marzeń. Jeśli w sercu swojego domu chcemy poczuć się niczym szef kuchni, niezbędny jest również dobór sprzętów kuchennych klasy high-end. Projektanci wnętrz Intellio designers z Krakowa doskonale znają najnowsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą na stworzenie futurystycznej kuchni. Zadaniem projektanta wnętrz jest zaproponowanie odpowiednich sprzętów, a także aranżacja całego pomieszczenia w taki sposób, aby sprzęt dobrze komponował się z całością wnętrza.

Znakomitym przykładem sprzętu high-end jest piekarnik z funkcją Auto Cook, który został zaprogramowany tak, aby podczas gotowania na monitorze LCD wyświetlały się instrukcje, które krok po kroku pozwolą przyrządzić idealne danie. Niektóre sprzęty posiadają funkcję automatycznego dobierania ustawień do konkretnego przepisu. Przydatnym modułem jest z pewnością możliwość czyszczenia pyrolitycznego, dzięki któremu można wypalić z piekarnika zanieczyszczenia w temperaturze sięgającej 500°C.

Nowoczesne technologie idealnie wzbogacają również funkcjonalności lodówek. Absolutnym standardem jest obecnie funkcja no frost, która pozwala wydłużyć okres przydatności do spożycia produktów, a także zachować ich perfekcyjne walory smakowe. Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne, dwudrzwiowe lodówki side by side, które mają ogromną pojemność. Chłodziarka klasy premium może być również wyposażona w funkcjonalne gadżety, takie jak: dozownik do lodu, filtr wodny czy tzw. zewnętrzny barek w postaci minidrzwiczek do napojów.

W ekskluzywnej kuchni high-end znajdziemy ciekawe rozwiązania designerskie. Okapy blatowe, umieszczane na poziomie kuchenki czy płyty indukcyjnej, zachwycają swoją nowoczesną formą i doskonałą funkcjonalnością. Smakosze wina z pewnością będą zachwyceni możliwością posiadania stylowej chłodziarki do wina. A jeśli chcemy przenieść do swojej kuchni marzeń szczyptę atmosfery uroczych kawiarni, wystarczy wybrać designerski ekspres do kawy, umożliwiający zaprogramowanie urządzenia w taki sposób, aby zaparzyło kawę według naszego ulubionego przepisu.

 

Ekskluzywna aranżacja wnętrza kuchni – estetyka spotyka się z ergonomią

Kuchnia to prawdziwe serce, z którego bije ciepło domowego ogniska. Jak zaprojektować kuchnię marzeń? Studio projektowania wnętrz Intellio designers z Krakowa słynie z luksusowych aranżacji, które są artystycznym odzwierciedleniem osobowości, nawyków oraz stylu życia mieszkańców projektowanego domu. W szykownej kuchni premium kreatywne impresje architekta muszą zostać połączone z doskonałą funkcjonalnością wnętrza. Zobacz ekskluzywne projekty wnętrz Intellio designers i zaczerpnij inspirację do stworzenia własnej kuchni!