Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć swoje mieszkanie za pomocą odpowiedniego materiału na podłodze? A może szukasz podłogi, która sprawdzi się na lata? Przedstawiamy kilka godnych uwagi pomysłów.

Małe mieszkanie

W małym mieszkaniu najlepiej sprawdzą się jasne, jednolite i odbijające światło posadzki (z jesionu, buku, akacji lub dębu). Jasne kolory powiększają optycznie pomieszczenia. Decydując się na takie same podłogi w całym mieszkaniu, zyskasz dużo przestrzeni. Warto zrezygnować z dywanów, szczególnie tych wzorzystych.

 

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane od zawsze były i będą hitem w naszych domach. Zapewniają one naturalne ciepło w mieszkaniu, mają wysokie właściwości izolacyjne, sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Ponadto takie podłogi są w 100% ekologiczne i doskonale wytłumiają wnętrze. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drewna, najczęściej wybierane drewno w ostatnich czasach to drewno egzotyczne. Należy jednak pamiętać, że podłoga drewniana to niestety dość droga inwestycja.

 

Panele podłogowe

Panele dostępne są w wielu wersjach. Niektóre przypominają drewno, inne beton lub płytki ceramiczne. Szeroka gama kolorów i odcieni pozwala znaleźć klientowi to, czego szuka. Panele wykonane  są z melaminy, która chroni je przed odkształcaniem się pod wpływem wilgoci. Wierzchnią warstwę wzmacnia się żywicą i powłokami, które wpływają na klasę ścieralności paneli.

 

Podłogi winylowe

Podłoga winylowa jest praktyczną imitacją parkietu, wytrzymałą notabene jak kamień. Takie podłogi są bardzo ciepłe i doskonale wyciszają wnętrze. Są bardzo odporne na wszelkie zniszczenia,  wilgoć i różnego rodzaju zabrudzenia. Wyglądają bardzo estetycznie i nie sprawiają kłopotów w utrzymaniu czystości.

 

Podłogi z żywicy

Podłogi z żywicy znalazły zastosowanie w naszych domach dopiero kilka lat temu, wcześniej pojawiały się głównie w halach i fabrykach. Są niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia i zniszczenia, a poza tym bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Takie podłogi nie należą do najtańszych, ale gładka, idealnie równa i połyskująca powierzchnia jest warta tej ceny.

Więcej o aranżacji domu i mieszkania na blogu Ogro-Dom.