Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jaki fotel postawić przed biurkiem?

Jaki fotel postawić przed biurkiem?

Coraz liczniejsza grupa profesjonalistów wykonuje swoje zawodowe powinności we własnym mieszkaniu. Telepraca wymusiła daleko idące zmiany nie tylko w ludzkim zachowaniu, ale również w sposobie, w jaki aranżujemy wnętrza w swoich domach.

ProX - fotel obrotowyDawno minęły czasy, kiedy każdy pracownik musiał udawać się codziennie do siedziby firmy, aby realizować swoje obowiązki zawodowe. W epoce cyfrowej rewolucji coraz więcej biur mieści się w prywatnych mieszkaniach. Dlatego normalnym widokiem stają się dedykowane pomieszczenia do pracy, które są częścią osobistej przestrzeni życiowej danego człowieka. W tego rodzaju pokojach najczęściej umieszczane są duże biurka z wygodnymi fotelami oraz szereg szafek na dokumentację.    

Aranżacja wnętrz domowego biura powinna zostać przeprowadzona bardzo starannie. Większość elementów takiego wyposażenia nie ma szczególnego wpływu na zdrowie człowieka, lecz jest jeden, który należy wybrać z nadzwyczajną ostrożnością – na myśl przychodzi nam tu głównie fotel ustawiony przed biurkiem osoby pracującej zdalnie. Setki różnych foteli biurowych kuszą swoim wyglądem, lecz tylko garstka z nich w rzeczywistości spełnia konieczne wymagania ergonomiczne. Najczęściej popełnianym błędem jest montowanie w fotelach biurowych zbyt krótkiego lub zbyt wąskiego oparcia. Producenci muszą zdać sobie sprawę z faktu, że meble tego typu nie są przedmiotami, których używamy sporadycznie przez kilkadziesiąt minut. Aby móc wygodnie pracować przez 8 lub więcej godzin, trzeba posiadać krzesło biurowe z oparciem o kolosalnych rozmiarach. Powinno ono być zawsze większe niż plecy użytkownika.          

Pracownik biurowy często musi obracać się na boki, aby sięgać po niezbędną dokumentację. Z tego względu podczas aranżacji wnętrz należy skoncentrować się raczej na fotelach obrotowych, które mu to zadanie ułatwią. Standardem stały się krzesła na gazowych kolumnach obrotowych, które można przemieszczać o pełne 360 stopni wokół ich pionowej osi. Fotele nieposiadające takiej funkcjonalności sprawiają wiele niepotrzebnych problemów, gdy zostaną postawione przed biurkiem zawodowca.   

Pomieszczenie do pracy zdalnej dosyć często wraz z upływem czasu zmienia się pod względem wizualnym. Dlatego też fotel biurowy przeznaczony do takiego pokoju powinien mieć wiele mechanizmów do konfiguracji. Z czasem pozwolą one dostosować mebel do zmieniających się warunków. Bez tych pierwszych fotele biurowe tracą wiele ze swojej przydatności.  

W artykule zasygnalizowaliśmy tylko najistotniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem fotela do domowego biura. Podczas aranżacji wnętrz biurowych powinno się również przeanalizować wiele innych parametrów, aby odpowiadały one indywidualnym wyobrażeniom konkretnego pracownika.    

Poznaj sklep z fotelami biurowymi dla pracowników zdalnych