Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Jakie trendy kolorystyczne w malowaniu ścian będą dominować w 2015 roku?

Jakie trendy kolorystyczne w malowaniu ścian będą dominować w 2015 roku?

Rok 2015 dopiero się rozpoczął, jednak już teraz można zaobserwować pewne trendy pod kątem malowania ścian, kreowane przez projektantów wnętrz. Spróbujmy się więc im przyjrzeć w niniejszym artykule.

Minimalizm trendem nie do zdarcia!

Już zeszłego sezonu mogliśmy zaobserwować wyraźne przesuwanie akcentów w kierunku minimalistycznych kolorów farb. Jak się okazuje, kolejne miesiące będą niewątpliwie kontynuacją tego trendu. Obecnie do łask wracają zwłaszcza stosowane kolory klasyczne, takie jak biel oraz różne odcienie szarości. Nie mniej atrakcyjne stają się jednocześnie naturalne kolory drewna, między innymi dąb, sosna, brzoza oraz buk.

Tym samym do lamusa odchodzą modne nie tak dawno, krzykliwe odcienie fioletu, różu czy pomarańczy. Zakładamy, że nadane barwy mają nas przede wszystkim relaksować i wyciszać, dlatego nie może być miejsca na zbyt ekstrawaganckie aranżacje. Wreszcie modne stają się również w obecnym sezonie dawno zapomniane barwy pastelowe.

Nie oznacza to jednak, że nie można sobie pozwolić nawet na odrobinę szaleństwa. Okazuje się bowiem, że wyjątkowo na topie jest aktualnie przełamywanie delikatnych odcieni za pomocą bardzo kontrastujących elementów kolorystycznych. Tak oto możemy na przykład jedną ze ścian pomalować na barwę czerwieni, podczas gdy pozostałe zachowują szlachetny kolor bieli.


 

Grecki błękit oraz delikatna zieleń kolorami roku 2015!

Projektanci wnętrz zgodnie wymieniają subtelną zieleń oraz delikatną barwę greckiego błękitu jako hity obecnego sezonu. Zaraz za nimi plasuje się barwa miedzi, wprowadzająca do pomieszczeń nieco gustownego prestiżu. Z tego też powodu świetnie są obecnie widziane ozdobienia ścian w kolorystyce złota oraz innych szlachetnych minerałów.

Czy jednak obecne trendy ulegną w najbliższym czasie jakimś wyraźnym zmianom? O tym przekonamy się już niebawem, chociaż absolutnie nic na to nie wskazuje. Decydując się na wybór koloru farby do pokrycia ścian, warto kierować się jednak zawsze przede wszystkim własnym gustem.

Tynki dekoracyjne w Warszawie w postaci m.in. trawertyn, betonów, stromboli, duomo czy stiuków oferuje firma DecoTynk.