Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Mała łazienka – rozsądny kompromis

Mała łazienka – rozsądny kompromis

Mała łazienka wcale nie musi być zagracona. Przy odpowiedniej organizacji zmieści się w niej wszystko, co niezbędne do codziennych zabiegów.

Małe łazienki to wciąż jeszcze codzienność ludzi mieszkających w blokach z wielkiej płyty. Oszczędzanie miejsca było wówczas popularne, a przypadający na każdego lokatora przepisowy metraż nie pozwalał na zbyt wiele w kontekście aranżacji.

Mieszkania w bloku nie da się przebudować, bowiem ułożone w pionach instalacje narzucają określony schemat. Pozostaje rozsądne zagospodarowanie łazienki tak, aby dobrze pełniła swoją rolę.

 

Kompromisowe rozwiązania aranżacji

Współcześnie budownictwo stawia już znacznie większe wymagania pod względem powierzchni poszczególnych pomieszczeń, a domy jednorodzinne pozwalają na modyfikacje zgodne z upodobaniami właścicieli. Jednym słowem, jeśli domownicy chcą mieć wielką łazienkę kosztem sypialni, salonu czy tarasu, nie ma w tym kierunku żadnych przeszkód. Aranżacja małej łazienki wymaga o wiele więcej inwencji i przede wszystkim pójścia na kompromis. Nie zawsze możesz mieć wannę, kabinę prysznicową, toaletkę, sedes i pralkę automatyczną. Wiele elementów możesz ze sobą pogodzić, na przykład zabudowując wannę przepierzeniem i dodając schodki, dzięki czemu zyskasz możliwość korzystania również z prysznica.

 

Ekonomiczne wyposażenie

Innym ciekawym rozwiązaniem są dostępne obecnie w sklepach umywalki nablatowe wpuszczane w powierzchnię szafki, pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca. Niestety pralka automatyczna najczęściej musi powędrować do kuchni albo trzeba się zdecydować na wersję mini, wpuszczaną pomiędzy dwa łazienkowe meble. Istotnym elementem wyposażenia małej łazienki jest lustro. Z tym detalem nie ma większych problemów nawet w małych pomieszczeniach, ponieważ lustro może być wbudowane zarówno w drzwiczki od szafki, jak i w ścianę. Lustro może mieć duży wpływ na optyczne powiększenie pomieszczenia.

 

Zobacz także: Chemia do odtłuszczania, czyli skuteczne dyspergenty do zastosowania w domu oraz w ogrodzie: http://www.ekotu.pl/dyspergenty-chemia-do-odtluszczania