Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Narożnik – jaki wybrać?

Narożnik – jaki wybrać?

Znalezienie perfekcyjnego narożnika do salonu może tylko z pozoru wydawać się łatwym zadaniem. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Funkcjonalny, wygodny, elegancki – taki powinien być idealny narożnik do salonu. W sklepach meblowych możemy znaleźć obecnie wiele różnych modeli narożników, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto poświęcić nieco więcej czasu na zapoznanie się z tymi propozycjami. Podpowiadamy, na co zwrócić wtedy szczególną uwagę.

 

Rozmiar i kształt narożnika

Przede wszystkim narożnik powinien pasować do tej przestrzeni, w której ma się znaleźć. Tutaj dużo zależy od powierzchni salonu i innych mebli, które się w nim znajdują. Warto więc zmierzyć salon i zapisać wymiary, aby potem łatwo znaleźć narożnik nie za duży i nie za mały.

Gdy mamy większy salon, warto umieścić narożnik w oddaleniu od jego ścian – wtedy możemy uzyskać bardziej stylowy efekt.

 

Materiały na narożnik

Najczęściej narożnik do salonu możemy wybrać w wielu wariantach materiałów – to tkaniny oraz skóry sztuczne i naturalne.

Najbardziej funkcjonalne są tkaniny, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji - w przeciwieństwie do skór naturalnych. Skóry eko, chociaż tanie, nie są jednak tak wytrzymałe jak te naturalne, a także nasilają pocenie się.

Oczywiście warto też zwrócić uwagę na materiały konstrukcyjne narożnika. Najlepiej, aby narożnik posiadał sprężyny i był wykończony pianką – wtedy będzie zapewniał wysoki komfort i wytrzymałość.

 

Funkcje narożnika

Najczęściej narożniki sprzedawane są z funkcją rozkładania – wtedy można łatwo przekształcić je w łóżko.

Oprócz tego możemy także kupić narożniki z pojemnikami na pościel, narożniki z półeczkami, z regulowanymi podłokietnikami oraz zagłówkami.

 

Dodatki

Nie zapominajmy też o dodatkach. Gdy poszukujemy ekstra komfortu, warto wybrać narożnik z miękkimi poduszkami w komplecie. Możemy też kupić narożnik z dodatkowymi pufami w tym samym wykończeniu, które sprawdzą się wtedy, gdy będziemy mieli więcej gości.

 

Życzymy udanych zakupów!