Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Odkryj styl skandynawski

Odkryj styl skandynawski

Styl skandynawski to biel, świeżość, lekkość i prostota. To naturalne materiały, drewno i rozwiązania przyjazne naturze. Styl ten jest bardzo uniwersalny, odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą żyć wygodnie i komfortowo.

Mimo iż kraje skandynawskie kojarzymy przede wszystkim z zimnym, surowym klimatem, wnętrza w tym stylu są bardzo ciepłe i przytulne. Przeczytaj, co zrobić, by stworzyć wystrój wnętrza jak w Szwecji.

 

Barwy stylu skandynawskiego

Odpowiednie komponowanie kolorów jest podstawą stylu skandynawskiego. Mieszkańcy krajów skandynawskich wyróżniają się pod tym względem szczególnym wyczuciem. Dominują kolory stonowane: takie jak biel, brązy czy szarości. Sztuką jest umiejętne komponowanie ich z dodatkami w nieco żywszych odcieniach, które ocieplają wnętrze.

Źródło: Skandynawskie gałki do mebli www.casabianca.pl/kategoria/galki-do-mebli-2

Materiały i kształty

W stylu skandynawskim dominują minimalistyczne, geometryczne kształty. Stoły, szafy, biurka, stoliki kawowe czy krzesła są raczej proste, w minimalistycznych kształtach. Mimo to może nas czasami zaskoczyć ich pomysłowość, funkcjonalność i praktyczne rozwiązania.

Jeśli chodzi o materiały, na pierwszy rzut oka rzuca się przede wszystkim naturalne drewno. Pokryte jedynie lakierem lub kryjącą białą farbą, stanowi główny element każdego wnętrza w stylu skandynawskim. Mogą być z niego wykonane meble, podłoga czy dodatki lub elementy wykończenia. Przytulny, domowy klimat tworzą również naturalne materiały, takie jak len, wełna czy bawełna.

 

Różne możliwości aranżacji

Styl skandynawski pozwala na dostosowanie klimatu wnętrza do naszych potrzeb. Możemy wybrać wersję sielską i przytulną, w której drewno łączy się z sielskimi, ludowymi motywami. Do takiej stylizacji nadawać się będą idealnie meble typowe dla stylu shabby chic.

Drugą możliwością jest styl skandynawski w wydaniu futurystycznym. W takiej aranżacji wnętrza prym wiodą plastiki i meta. Bez względu na to, która z tych opcji jest nam bardziej bliska, z pewnością styl skandynawski może być wspaniałą inspiracją. Urządzenie wnętrza w tym stylu nie jest drogie, a efekt może być wspaniały.