Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Odważne kolory we wnętrzach – nowy trend

Odważne kolory we wnętrzach – nowy trend

Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie, aby jego wystrój był zgodny z najnowszymi trendami? Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Neutralne, nierzucające się w oczy barwy powoli wychodzą z mody. Daje się obecnie zauważyć trend przeciwny – coraz więcej osób decyduje się aranżować przestrzeń w mieszkaniu w sposób bardziej odważny, stawiając na wyraziste, przykuwające uwagę kolory oraz charakterystyczne dodatki. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ można osiągnąć efekt karykaturalny. Jak urządzić wnętrze, aby zachowywało ono kolorystyczny umiar, a jednocześnie stanowiło przeciwwagę dla dominujących do tej pory spokojnych, stonowanych barw?
 

Kolory ciemne czy jasne?

Tradycyjny repertuar kolorystyczny zawęża się do różnych odcieni beżu, szarości i bieli. Osoby unikające krzykliwych ozdobników wystrzegają się dekorowania pomieszczeń awangardowymi bibelotami i raczej nie darzą sympatią kolorów jaskrawych czy ciemnych, odcinających się od tła. A tymczasem poprzez wprowadzenie ciemnych lub rzucających się w oczy akcentów można osiągnąć bardzo ciekawy efekt, jak np. tutaj: https://alinabadora.pl/pl/a/projekt-domu-jednorodzinnego-warszawa-ursynow. Dlatego nie należy bać się mocnych, wyrazistych dodatków ani barw wykraczających poza tradycyjną paletę.

To prawda, że beże, jasne szarości oraz różne odcienie bieli dobrze się prezentują, ale jeśli nie urozmaicimy ich jakimiś kontrastowymi elementami, będą po prostu nudne i bardzo szablonowe. Jeśli chcielibyście nadać swojemu mieszkaniu unikalny charakter, z całą pewnością pomogą Wam w tym odważne kolory i dodatki.
 

Kolory „wyklęte”

Raczej unikamy w swoich mieszkaniach takich kolorów jak granatowy, bordo, ciemnozielony czy czarny. Niesłusznie. Przy użyciu mebli i dodatków w tych kolorach można nadać wnętrzu unikalną atmosferę. Ważne, aby dawkować odważne barwy z rozwagą i umiarem, aby nie były zbyt ekstrawaganckie w połączeniu z innymi elementami wyposażenia.
 

Podsumowując: nie należy się bać kolorów wyrazistych, zatrzymujących na sobie oko. Korzystajmy umiejętnie z odważnych dodatków i nie bójmy się nietypowych rozwiązań. Jeśli chcielibyście skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się aranżacją wnętrz, polecamy odwiedzić stronę: https://alinabadora.pl/.

 

fot.   alinabadora.pl