Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Oświetlenie sypialni - pomysły, dzięki którym zyskasz nastrojowe wnętrze

Oświetlenie sypialni - pomysły, dzięki którym zyskasz nastrojowe wnętrze

Sypialnia to takie miejsce w domu, w którym śpimy, odpoczywamy i spędzamy czas z najbliższymi nam osobami. To właśnie w tym pomieszczeniu powinniśmy czuć się najlepiej.

Z tego względu warto urządzić je w taki sposób, by chętnie spędzać tam czas. Jednym z elementów, które mogą to ułatwić, jest odpowiednie oświetlenie sypialni. Pomysły, które przedstawiamy w tym krótkim poradniku, mogą zastosować zarówno ci, którzy chcą wprowadzić delikatne zmiany, jak i ci, którzy mają większy budżet.

Taśmy LED i gwieździste niebo

Te dwie propozycje są skierowane do osób, które chcą całkowicie odmienić swoje wnętrze.

Kolorowe taśmy LED to energooszczędne i efektowne rozwiązanie. Oprócz tego, że pobierają niewielką ilość energii w porównaniu do klasycznego oświetlenia, to wyglądają po prostu ciekawie. Umieszczone w różnorodnych wnękach podkreślają strukturę ściany i sprawiają, że całe pomieszczenie nabiera charakteru. W zależności od tego, jakiego rodzaju taśmy zastosujesz, zyskasz możliwość zmiany koloru na jedną z kilku wybranych opcji lub zaprogramowania własnej barwy z nieograniczonej palety kolorów. Dzięki temu, że samodzielnie możesz sterować pilotem i wybrać nastrojowe oświetlenie, zyskasz dokładnie taki klimat, jaki sobie wymarzysz.

Gwieździste niebo działa nieco inaczej. Jest to ciekawy efekt, dzięki któremu widzimy niebo na suficie pełne gwiazd. Indywidualnie dobrane parametry pozwolą skonfigurować gęstość punktów świetlnych według preferencji klienta. Klimat, jaki tworzy gwieździste niebo, jest niepowtarzalny i bardzo romantyczny.

Urocze świece czy przyjemne cotton balls

Kiedy podejmujemy temat, jakim jest oświetlenie sypialni, pomysły, które jako pierwsze przychodzą nam do głowy, to dekoracyjne świece. Żywy ogień tworzy niesamowity nastrój, a dzięki odpowiednio dobranym zapachom można uzyskać jeszcze lepszy klimat. Nie wolno jednak zapominać, że z ogniem zawsze trzeba postępować ostrożnie.

Dla osób, które nie chcą dużo inwestować w klimatyczne oświetlenie, zostały stworzone  także tzw. cotton balls. Drobne światełka, wokół których umieszczone są bawełniane kuleczki, wyglądają efektownie zarówno umieszczone na ścianie za łóżkiem, jak i przy suficie, na półkach i wokół ramek ze zdjęciami. Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzesz, pamiętaj, że oświetlenie sypialni może całkowicie odmienić jej charakter.