Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Panele podłogowe do nowoczesnego salonu

Panele podłogowe do nowoczesnego salonu

Drewniane panele podłogowe są doceniane już od wielu lat. Obecnie kładzie się je w zasadzie w każdego rodzaju pomieszczeniach.

Najtrudniejszy zwykle jest wybór odpowiednich paneli do nowoczesnych salonów. Jak go dokonać, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt? Wybierz panele ze sklepu: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panel-deski-parkiety-klej-listwy-akcesoria-do-podlog/panele-podlogowe

 

Uniwersalne panele podłogowe w nowoczesnych wnętrzach

Jedną z możliwości jest wybór uniwersalnego rozwiązania, jakim są jasnobrązowe panele. Tego typu podłoga jest charakterystyczna dla wnętrz wykonanych w stylu skandynawskim, jednak świetnie sprawdza się również w połączeniu z innymi aranżacjami. Jasny brąz (występujący w wielu odcieniach) świetnie sprawdza się w połączeniu z białymi ścianami oraz ciemnymi meblami. Dokonanie rewolucyjnych zmian, np. przemalowanie pokoju na bordowo czy wstawienie mebli w wyrazistych kolorach, nie zmusza do wymiany paneli podłogowych.

 

Moda na jasne kolory

Typowe nowoczesne wnętrze cechuje się wykorzystaniem niewielkiej palety barw. Najczęściej jest dosyć jednolite kolorystycznie. W najnowszych aranżacjach wnętrz stawia się na tworzenie wrażenia dużej przestrzeni i jasności. Do tego niezbędne są jasne panele podłogowe. Najlepszym rozwiązaniem zdają się szare panele, tworzące atrakcyjne kompozycje z jasnymi meblami. Szarość występuje w wielu jaśniejszych i ciemniejszych odcieniach, przez co panele podłogowe w tym kolorze można wkomponować w wystrój rozmaitych salonów.

 

Ekspozycja paneli podłogowych

Charakterystyczna dla nowoczesnych salonów jest ekspozycja paneli podłogowych. Niegdyś drewniana podłoga była w zasadzie w całości zasłaniana dywanami. Obecnie natomiast w wielu salonach panele podłogowe nie są niczym przykrywane. Jeśli już pojawiają się dywany, to są one najczęściej niewielkie i dopasowane do paneli. Warto zauważyć, że wymiana dywanu to o wiele mniejsze i tańsze przedsięwzięcie, niż montowanie nowych paneli. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby co pewien czas odświeżać wnętrze salonu poprzez zmianę koloru dywanu.

W najnowocześniejszych salonach dywany powinny być nieco ciemniejsze od paneli podłogowych. Niemniej jednak nie jest wskazane tworzenie wyraźnego kontrastu. Niepożądane są również wszelkiego rodzaju wzory na dywanach.

 

Wytrzymałe panele podłogowe

Wnętrza tracą swoją atrakcyjność, jeśli nie są zadbane. Dlatego warto zwracać uwagę nie tylko na kolor paneli podłogowych, ale również na ich trwałość. Jeśli bowiem będą się one łatwo rysowały, w krótkim czasie trzeba będzie przykryć je dywanem. W nowoczesnym salonie należy więc wyłożyć wysokiej jakości panele podłogowe, które są odporne na czynniki niszczące. Nie obejdzie się również bez ich regularnej pielęgnacji.