Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Rolety plisowane - nowoczesne i bezinwazyjne osłony okienne

Rolety plisowane - nowoczesne i bezinwazyjne osłony okienne

W ostatnich latach osłony okienne stały się bardzo popularne. Rolety plisowane są nowoczesną i bezinwazyjną ich formą, którą warto poznać. A to ze względu na ich ładny wygląd i praktyczność. "Plisy" pozwalają bowiem jeszcze lepiej kontrolować dopływ światła do wnętrza pomieszczenia.

Szukając nowoczesnych osłon okiennych, powinniśmy kierować się panującymi trendami i wyznacznikami w dziedzinie budownictwa i wystroju wnętrz. Plisy okienne to jeden z tych pomysłów, który został szybko zauważony i doceniony przez wielu użytkowników. Producenci oferują szeroki wachlarz zasłon plisowanych, dopasowanych do indywidualnych wymogów klientów.

Przeznaczenie rolet plisowanych

Rolety plisowane stosuje się w pomieszczeniach, w których bardzo ważna jest możliwość dokładnej regulacji dostępu światła. "Plisy" umożliwiają zarówno całkowite odcięcie dopływu, jak i stworzenie półmroku czy całkowite odsłonięcie. Ciekawym udogodnieniem jest również możliwość zamontowania rolet nawet w oknach o niestandardowym kształcie. Takie modele oferuje coraz większa liczba firm na rynku. Ceny nie są o wiele wyższe od wartości pieniężnej standardowych wersji. Najczęściej rolety plisowane mają kształt trójkąta, trapezu, koła lub półkola. Dzięki temu zróżnicowaniu produkt nada się zarówno do pokoju dziecięcego, sypialni, salonu, jak i do łazienki, kuchni czy na poddasze.

Zalety rolet plisowanych

Rolety plisowane posiadają wiele zalet, które czynią z nich rozwiązanie godne polecenia wszystkim osobom znudzonym tradycyjnymi, materiałowymi wersjami rolet. Produkt umożliwia bardzo dokładną regulację dostępu światła do pomieszczenia. Istnieje możliwość całkowitego zasłonięcia okna, jak również jedynie drobne przyciemnienie. Co ważne, rolety plisowane są wyposażone w mechanizm samohamujący. Oznacza to tyle, że możemy je zatrzymać na dowolnej wysokości okna i tym samym przesłonić na przykład tylko jego połowę. Dostępne na rynku rolety mają wiele różnych kształtów i kolorów. Są eleganckie, a wielość dostępnych opcji sprawia, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. W zależności od wersji kolorystycznej i materiałowej takie rolety nadadzą się zarówno do nowoczesnego, eleganckiego wnętrza, jak i staromodnego pokoju czy łazienki.

Zasłony plisowane cechuje funkcjonalność, praktyczność i nowoczesność. Komponują się one z każdą aranżacją. Osłony okienne w tej postaci na długo zagoszczą w naszych domach, dzięki temu, że są nam przyjazne.