Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Salon z kuchnią – praktyczne aranżacje

Salon z kuchnią – praktyczne aranżacje

Czasy rozdzielenia kuchni od salonu są już za nami – coraz więcej osób preferuje obecnie połączenie tych dwóch przestrzeni. Przedstawiamy kilka pomysłów na ich praktyczne aranżacje.

Łączenie salonu z kuchnią posiada wiele zalet.. Jedną z nich, ważną szczególnie dla rodzin, jest to, że tworzy ono  przestrzeń, która sprawia, że rodzina częściej może razem przebywać . Jak ją odpowiednio zagospodarować?

Kuchnia łączona z salonem przede wszystkim powinna mieć zabudowane sprzęty kuchenne, w stylu pasującym do wystroju salonu.

Doskonałym pomysłem, wciąż bardzo popularnym, jest wykorzystanie blatu, usytuowanego na wyspie, do celów jadalnych. Dzięki temu nie musimy stawiać dodatkowego stołu, oszczędzając wolną przestrzeń. O jaką wyspę chodzi? Na przykład o blat z podwieszanym sufitem w formie barku, który stworzy przegrodę między kuchnią i salonem. Sufit naszej wyspy, wzbogacony dodatkowymi lampkami LED o surowej barwie, pozwoli uzyskać efekt ściany światła. Na końcu blatu, tuż przy ścianie, można  umieścić płytę indukcyjną – w ten sposób zaoszczędzimy nieco miejsca dla części blatu na której przygotowywać będziemy posiłki. Pozostaje nam już tylko kupno stołków barowych.

A co z podłogą? Jednym z bardziej interesujących pomysłów jest skontrastowanie posadzki kuchni i salonu. Położone w salonie panele imitujące dębowe deski w kolorze ciemnobrązowym będą idealnie współgrać z płytkami jasnego gresu w kuchni.

Nie mniej istotnym elementem w takich aranżacjach jest gra świateł. W salonie oświetlenie powinno być ciepłe, najlepiej, w formie stojących lamp. Do kuchni wybierzmy nieco bardziej surowe światło, które oświetli każdy zakamarek. W chwilach, kiedy z kuchni nie korzystamy, światło świetlówki, umieszczonej nad zlewem, będzie wystarczające.

Meble, takie jak kanapa i mały stolik, powinny znaleźć się na przeciwległym krańcu pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy efekt odrębności i idealne miejsce do poobiedniej siesty.

 

Andrzej Królak