Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Sypialnia z łazienką w jednym pomieszczeniu – zobacz, jak to zrobić!

Sypialnia z łazienką w jednym pomieszczeniu – zobacz, jak to zrobić!

Mimo że połączenie sypialni z łazienką stało się modne stosunkowo niedawno, głównie za sprawą designerskich hoteli i apartamentów, coraz chętniej wprowadzamy takie rozwiązanie do własnych domów. Decydując się na takie zaaranżowanie wnętrza, uzyskujemy sporą przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi.

Aby sypialnia z łazienką w jednym pomieszczeniu była jednocześnie ładna i praktyczna w codziennym użytkowaniu, koniecznie należy dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów wnętrza. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Zaplanuj każdy szczegół

W pierwszej kolejności należy dokładnie zastanowić się nad efektem, jaki chcemy uzyskać. Możemy zdecydować się na dosłowne połączenie sypialni z łazienką lub wybrać opcję, w której toaleta znajduje się w sąsiadującym pokoju. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Jeśli naszym marzeniem jest łazienka i sypialnia w jednym pomieszczeniu, musimy dysponować sporych rozmiarów pomieszczeniem. Tylko na większym metrażu takie rozwiązanie będzie prezentowało się estetycznie. 

W pomieszczeniu będącym połączeniem sypialni z łazienką najczęściej wanna lub prysznic znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka i innych elementów sypialni, a tylko toaleta oddzielona jest na przykład ścianką z mlecznego szkła. W mieszkaniach znajdujących się na wysokim piętrze i mających duże okna doskonale sprawdza się wanna wolnostojąca. Może zostać ona umiejscowiona w pobliżu okien, tak by podczas długich kąpieli móc przez nie spoglądać. Takie rozwiązanie zostało spopularyzowane przez projektantów wnętrz, zwłaszcza w luksusowych hotelach.

 

Dobierz pasujące meble

Jeśli chcemy połączyć sypialnię z łazienką, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie meble. Łączenie kilku stylów może skutkować efektem bałaganu. Najlepiej postawić na stonowane, proste meble, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Eleganckie szafki, komody i półki, które bezbłędnie wpasują się w aranżowaną przestrzeń, znajdziesz na http://defra.pl. Jeśli sypialnia połączona z łazienką znajduje się w niewielkim wnętrzu, warto zdecydować się na jasne meble łazienkowe, które optycznie powiększą pomieszczenie. Nie rezygnujmy również z dużych luster, które dodadzą przestrzeni lekkości. Jeśli pomieszczenie jest większe, możemy z powodzeniem sięgnąć po ciemne kolory – czernie i brązy. Pamiętajmy, że łącznie sypialni i łazienki w jednym pomieszczeniu jest rozwiązaniem nowym, dlatego lepszą opcją będą nowoczesne, minimalistyczne meble.

 

Zadbaj o detale

Aby nasze wnętrze prezentowało się zjawiskowo, warto zadbać również o dodatki. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na kolorystykę. Dywany oraz dywaniki znajdujące się na podłodze powinny do siebie pasować. Warto zadbać też o akcesoria łazienkowe i ręczniki. Zrezygnujmy z nadmiaru dodatków i ozdób. W części łazienkowej koniecznie ustawmy odpowiednią liczbę szafek łazienkowych, tak by z łatwością schować w nich kosmetyki i środki czystości. Trzymanie się jednej stylistyki sprawi, że każde wnętrze będzie prezentowało się bardziej elegancko.

Połączenie sypialni i łazienki w jednym pomieszczeniu jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto po ciężkim dniu pracy pragnie odprężyć się i zrelaksować w designerskim wnętrzu. Wykorzystanie w danej przestrzeni prostych, klasycznych mebli oraz konkretnej palety barw gwarantuje spektakularny efekt niczym z filmowych luksusowych apartamentowców.