Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Trendy w amerykańskich biurach

Trendy w amerykańskich biurach

Nie od dziś wiadomo, że wiele trendów przybywa do nas zza oceanu. Amerykanie doskonale kształtują nowe mody, wyznaczając tym samym ścieżki w różnych dziedzinach. Wystrój wnętrz jest jedną z ich specjalności.

Jakie są obecnie trendy w amerykańskich biurach? Przede wszystkim nadrzędną wartością jest poczucie swobody w pracy. Amerykańskie biura to duże przestrzenie z wygodnymi meblami, ponieważ dla pracodawców równie ważne, co efektywność pracowników, jest ich zadowolenie z pracy. Wiedzą oni bowiem, że usatysfakcjonowany pracownik jest po prostu znacznie bardziej wydajny.

Amerykanie stawiają wszędzie na nowoczesne rozwiązania, dlatego wybierają najnowsze fotele biurowe, wzorowane na siedzeniach sportowych samochodów. Każdy taki fotel do komputera dobierany jest indywidualnie, dla konkretnego pracownika. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego komfortu, a ludzie i ich potrzeby różnią się między sobą. W USA wybiera się fotele komputerowe o dużych rozmiarach, które można regulować na kilku płaszczyznach (w Polsce podobne można kupić na akracing.pl). Umożliwienie pracownikowi personalizacji mebla sprawia, że czuje się na swoim stanowisku pracy ważny i doceniony. Przez tego rodzaju dowody szacunku ze strony pracodawcy pracownik staje się jeszcze bardziej oddany. Amerykańskie biura zamawiają więc fotele biurowe najwyższej jakości, z najbardziej innowacyjnymi technologiami. Nierzadko kompletowane są one wraz z biurkami, aby stworzyć możliwie jak najbardziej przyjazne miejsce pracy. W gabinetach szefów oraz pokojach szeregowych pracowników staje równorzędny fotel do komputera, a dzięki temu atmosfera jest dużo lepsza.

Skąd pomysł na to, by sportowe krzesła wprowadzić do biur? Amerykanie podpatrzyli playerów, którzy uprawiając intensywnie gaming, spędzają przecież wiele godzin w pozycji siedzącej. Z tego właśnie środowiska wywodzą się najlepsze fotele komputerowe. Architekci wnętrz postanowili więc wprowadzić je do przestrzeni biurowych i tym samym poprawić ich funkcjonalność. Trzeba przyznać, że zabieg ten udał się wyśmienicie, a teraz w ślad za amerykańskimi influencerami wnętrzarskimi cały świat zaczął podobnie urządzać biura i gabinety. Najbardziej skorzystają na tym oczywiście ci, którzy na co dzień wykonują swoje obowiązki za biurkiem. I to oni zdają się być najbardziej wygraną grupą, spośród tych, na które wpływ mają amerykańscy trendsetterzy.