Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Wnętrza w szarościach – inspiracje

Wnętrza w szarościach – inspiracje

Szare, industrialne wnętrza należą obecnie do najgorętszych mieszkaniowych trendów. Jednak taki wystrój może sprawić, że nasze mieszkanie będzie ponure. Jak zatem można nadać kolorów wnętrzom?

Najczęściej popełnianym błędem przy selekcji koloru ścian jest wybór zbyt ciemnego odcienia, co powoduje optyczne zmniejszenie pomieszczenia i czyni je ponurym. Jednak kolor szary w ciemnych i głębokich odcieniach doskonale współgra i eksponuje inne kolory. Połączenie szarości z czerwienią lub pomarańczą sprawi, że cała aranżacja stanie się dynamiczna i doda pomieszczeniu ciepła, natomiast połączenie z błękitem i turkusem nieco ochłodzi wystrój, jednakże powiększy go wizualnie. Najczęściej jednak szary kolor łączony jest z białym, dzięki czemu pomieszczenie staje się jasne i bardziej przestronne. Do tego połączenia można wybrać dodatki w dowolnych kolorach.

Ciekawym rozwiązaniem może być fototapeta na fragmencie lub całości niezagospodarowanej ściany. Odpowiedni wzór i kolor fototapety urozmaici wnętrze i nada mu charakteru.

Jeżeli nie chcemy robić generalnego remontu lub po prostu nie mamy na to czasu, to najlepszym rozwiązaniem, jeśli mamy szare wnętrza, jest urozmaicenie go kolorowymi dodatkami. Mogą to być kolorowe doniczki na kwiaty, jeżeli takowe mamy, lub różnego rodzaju figurki albo kolorowe świece. Ostatnio pojawiła się także moda na własnoręcznie robione dodatki. W internecie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji i samemu wykonać świecznik, wazon lub pudełko na biżuterię, na pewno doda to uroku wystrojowi.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację wnętrz w szarościach:

szarosci

szarosci

szarosci

szarosci

szarosci

szarosci

szarosci

szarosci

szarosci

 

Aleksandra Jedynak