Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Wybieramy nowoczesne oświetlenie - plafony

Wybieramy nowoczesne oświetlenie - plafony

Plafony cieszą się coraz większą popularnością. Jakie są ich największe zalety?

Plafon do każdego wnętrza

Płaska lampa, czyli wspomniany plafon, sprawdzi się dosłownie w każdym wnętrzu: w salonie, łazience, kuchni, biurze czy pokoju dziecięcym. Ten rodzaj oświetlenia, dzięki swojej minimalistycznej konstrukcji, jest odpowiedni także dla niewielkich i niskich pomieszczeń.

Charakterystyczną cechą plafonów jest elegancki design, jaki tworzą geometryczne kształty. Ich styl wyróżnia brak przepychu. Są stonowane, wykończone z matowego lub błyszczącego metalu (szeroki wybór plafonów znajdziesz w sklepie Azzardo, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://azzardo.com.pl/27-plafony). Plafony idealnie komponują się z nowoczesnymi wystrojami. Istnieję również bardziej finezyjne modele łączące w sobie cechy typowego plafonu, jak i lampy wiszącej. Są to rozwiązania dedykowane dla bardziej luksusowych aranżacji.

 

Praktyczne wykonanie

Plafony są bardzo proste w montażu. Można je umieścić zarówno na suficie, jak i na ścianach. Jest to uniwersalny, wielofunkcyjny i bezpieczny rodzaj oświetlenia. O lampy wiszące czy nawet kinkiety, dość łatwo zawadzić - tym bardziej, gdy są zamontowane w pokojach dziecięcych. Płaski, a nawet nieco rozbudowany plafon eliminuje takie ryzyko.

Oświetlenie domowych przestrzeni powinno je czynić przytulnymi i klimatycznymi. Dzięki plafonom możemy decydować o barwie światła, jego natężeniu oraz sposobie kierowania. Płynące z nich światło zostaje rozproszone, przez co równomiernie oświetla nawet duże powierzchnie. Z kolei w łazience lub sypialni najlepiej sprawdzą się matowe bądź półprzezroczyste klosze dające subtelny efekt.

 

Dostępność różnorodnych projektów (designerskich, ale i tych nieco bardziej tradycyjnych) pozwala zaspokoić gusta oraz potrzeby wszystkich domowników. Co ważniejsze, ze względu na ich praktyczne wykonanie plafony sprawdzają się w każdym ponieszczeniu.