Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Aranżacja wnętrz  »  Zalety balustrad ze stali nierdzewnej

Zalety balustrad ze stali nierdzewnej

Balustrady są niezbędnym elementem każdych schodów. Ich zadanie polega nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa domownikom, ale także na dostarczeniu zarówno im, jak również ich gościom doznań estetycznych. Powinny harmonijnie się uzupełniać z całym wnętrzem domu.

Elastyczność rozwiązań

Balustrady ze stali nierdzewnej są najchętniej montowanymi balustradami w naszych domach. Dzięki swojej różnorodności pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Rozmiar poszczególnych komponentów balustrad można zaprojektować. Design barierek balkonowych i balustrad schodowych można modelować według własnego gustu. Mogą być one drewniane, i wtedy doskonale pasują do drewnianych schodów, jak również ze stali – wówczas doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz, w których dominuje minimalizm i surowość.


Do wewnątrz i na zewnątrz

Balustrady ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Ich elegancja i estetyka doskonale komponuje się z budynkami reprezentującymi różne style architektoniczne. Zaleta, jaką jest niewątpliwie możliwość wykorzystania w każdym miejscu, to ich wielki atut. Ale nawet o takie wyroby trzeba dbać. Balustrady ze stali nierdzewnej, w normalnych warunkach atmosferycznych są odporne na korozje, jednak dobrze jest zabezpieczyć poręcze łatwo dostępnymi na rynku i niedrogimi środkami konserwującymi. Dodatkową zaletą tych balustrad jest to, że bardzo łatwo usunąć z nich wszelkie zabrudzenia.


Różnorodność kombinacji

Obecnie najpopularniejsze są balustrady składające się z następujących elementów: słupków, elementów wypełniających przestrzeń między słupkami, poręczy. Przy czym elementy wypełniające mogą być szklane lub ażurowe. Dowolność aranżacji poszczególnych elementów balustrad pozwala w nieograniczony sposób je modyfikować. Szkło, metal, a nawet drewno – takie połączenia szybko zwracają na siebie uwagę i są idealnym wypełnieniem każdego wnętrza.Podsumowując, balustrada ze stali nierdzewnej to taki element wystroju wnętrza, który jest funkcjonalny, trwały i na pewno podnosi jakość mieszkania. Balustrady, z uwagi na swoje zalety, są coraz częściej montowane w domach. Firmy oferujące kompleksowy montaż balustrad proponują unikalne rozwiązania. Możliwość dowolnej aranżacji balustrady sprawia, że każdy może mieć coś specjalnie zaprojektowanego dla siebie. Jedną z firm dostarczających elementy balustrad do dowolnego montażu jest Baluss. Szeroka oferta oraz wysoka jakość materiałów zadowoli najbardziej wymagających klientów.