Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Budowa domu - dlaczego warto zlecić to profesjonaliście?

Budowa domu - dlaczego warto zlecić to profesjonaliście?

Budowa domu to nie tylko ogromne przedsięwzięcie, to przede wszystkim inwestycja na lata. Podejmując wyzwanie, jakim niewątpliwie jest postawienie własnych czterech kątów, należy myśleć w perspektywie długoterminowej. Nasze przyszłe mieszkanie ma być funkcjonalne, a co najważniejsze – trwałe.

Trzeba pamiętać, że nawet najmniejszy błąd przy projektowaniu czy wykończeniu domu może w przyszłości skutkować sporymi kosztami naprawy – może okazać się, że naprawa błędów i niedociągnięć nieprofesjonalnej ekipy będzie znacznie droższa niż zatrudnienie licencjonowanych fachowców.

Jak więc dobrać odpowiednią ekipę budowlaną, a co najważniejsze: kogo zatrudnić, by mieć pewność, że nasz dom będzie funkcjonalny i bez skazy, przez wiele lat?

 

Zdaj się na profesjonalistów

Pierwszym krokiem do uwicia sobie wymarzonego gniazdka będzie znalezienie odpowiedniej ekipy. Na dobry początek należałoby zapoznać się z opiniami na temat danej firmy. Jeśli masz taką możliwość, zrób mały research wśród rodziny i znajomych – możliwe, że ktoś już korzystał z takowych usług i będzie w stanie Ci doradzić. Jeżeli jednak nikt ze znanych Ci osób nie współpracował ostatnio z firmą budowlaną, z pomocą przychodzi internet. Na różnego rodzaju forach czy stronach znajdziecie opinie i komentarze dotyczące wielu firm, ich profesjonalizmu oraz jakości ich pracy.

Nie można jednak w pełni opierać się na opiniach z sieci. Często bowiem może zdarzyć się, że te pozytywne wystawione będą z kont samych pracowników danej firmy, lub odwrotnie – te negatywne mogą wynikać z działań konkurencji. Dlatego jeśli już musimy opierać się na opiniach z internetu, polecam skontaktowanie się z konkretnym użytkownikiem poprzez dane forum i osobiste dopytanie go o szczegóły współpracy.

Budowę domu możesz zlecić np. tutaj - http://6-dzielnica.pl.

 

Kogo powinieneś zatrudnić?

Również w tym przypadku porzekadło, że jeśli ktoś zna się na wszystkim, tak naprawdę nie zna się na niczym, bardzo dobrze się sprawdza. Szukając fachowców do budowy, powinniśmy zdecydować się na firmę, która ma odrębnych specjalistów w każdej dziedzinie. Oto kto może okazać się niezbędny przy stawianiu domu.

  • Architekt

Dobry projekt to absolutna podstawa. Wprawdzie nie jest to usługa najtańsza, jednak odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni może okazać się kluczowe w zakresie funkcjonalności naszego przyszłego domu.

  • Geodeta

Zanim zajmiesz się wylewaniem fundamentów, warto upewnić się, że grunt w danym miejscu jest odpowiednio wytrzymały. W przeciwnym wypadku budynek może zacząć opadać pod własnym ciężarem.

  • Kierownik budowy

To jedna z najważniejszych osób na budowie. Warto zainwestować w jego usługi, zwłaszcza w sytuacji, gdy sami pracujemy i niekoniecznie mamy czas na ciągłe wizyty na placu budowy. Będzie nie tylko koordynował pracę całego zespołu, ale przede wszystkim ją kontrolował. Zatrudniając kierownika budowy, przyjmujemy osobę, która bierze na siebie odpowiedzialność za prace całej ekipy. Dzięki temu możemy być pewni, że wszystkie prace zostaną wykonane jak należy.

  • Specjaliści

W twojej ekipie budowlanej powinni znaleźć się fachowcy z każdej niezbędnej przy takim przedsięwzięciu branży. M.in. elektryk i hydraulik. Ważne, aby każde zadanie wykonywał wykwalifikowany specjalista. Dzięki temu w razie ewentualnych błędów czy usterek – będziemy mogli znaleźć winowajcę i na podstawie podpisanej umowy liczyć na gwarancyjną naprawę.