Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Co warto wiedzieć o przecinarkach i piłach taśmowych?

Co warto wiedzieć o przecinarkach i piłach taśmowych?

W wielu gałęziach przemysłu praca byłaby całkowicie niemożliwa, a na pewno bardzo utrudniona, gdyby nie piły taśmowe. Przecież bez tych urządzeń cięcie wielu materiałów byłoby prawdopodobnie niemożliwe.

Czym jednak konkretnie jest piła czy też przecinarka taśmowa? Do czego konkretnie służą te urządzenia?

 

Piły taśmowe - czym są?

Urządzenia te nie są żadną nowością, gdyż wykorzystuje się je już od bardzo dawna. Tym niemniej wciąż wydają się absolutnie niezastąpione. Wynika to prawdopodobnie z tego, że nic tak skutecznie jak piły taśmowe nie potrafi przeciąć nawet najtwardszego materiału. Przecinarka taśmowa także może służyć właściwie do przecinania każdego materiału.

Jeśli chodzi o konstrukcję tego typu urządzeń, przeważnie jest ona dosyć prosta. Cięcie odbywa się przy użyciu metalowej wstęgi, która wyposażona jest w ząbki i napędzana mechanicznie. Rozciąga się ona na przynajmniej dwóch kołach, których czasem jest jednak nawet więcej.

Sprawdź ofertę przecinarek do drewna i metalu: http://www.bomar-poland.com.pl/

 

Dokładność piłowania

Bardzo ważną cechą pił taśmowych i przecinarek taśmowych jest siła cięcia. Chodzi o to, iż urządzenia te umożliwiają cięcie twardych materiałów. Jednak nie mniej istotna jest również dokładność cięcia. Przecinarka taśmowa może służyć do wycinania elementów o bardzo dużym poziomie skomplikowania, o ile jej obsługą zajmuje się doświadczony już fachowiec, posiadający niezbędne kompetencje.

 

Duże hale i małe warsztaty

Warto zwrócić uwagę na różnorodność maszyn taśmowych. Istnieją dużych rozmiarów piły taśmowe, jak i bardzo niewielkie piły oraz przecinarki. Jeśli chodzi o urządzenia o największych gabarytach, przeważnie korzysta się z nich w halach produkcyjnych, gdzie służą przede wszystkim do cięcia metalu. Natomiast nieco mniejsze maszyny znajdują zastosowanie w niewielkich, prywatnych warsztatach. Korzystają z nich nie tylko ludzie, którzy obrabianiem materiałów, w tym również cięciem, zajmują się zawodowo, ale także amatorzy. Wykorzystują oni najczęściej tego typu urządzenia do cięcia drewna, chociaż czasem również i innych materiałów.