Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Czym jest kontener na gruz i kiedy warto go wynająć?

Czym jest kontener na gruz i kiedy warto go wynająć?

Kontenery na odpady budowlane są to ogromne metalowe pojemniki, które charakteryzują się wyjątkowo dużą pojemnością. Powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Cechuje je duża wytrzymałość na działanie różnych czynników zewnętrznych. W jakim celu się je wynajmuje?

Kontenery na gruz wynajmuje się najczęściej podczas prac budowlanych czy remontowych, do wywozu trudnych do utylizacji przedmiotów, gruzu lub starych mebli. Różne firmy posiadają wiele typów kontenerów, które różnią się zazwyczaj szerokością, długością, wysokością i pojemnością.  

 

O czym należy pamiętać zanim wynajmiemy kontener na gruz?

Warto na początku zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju odpady będą utylizowane. Inny kontener będzie odpowiedni na gruz, a inny na odpady mieszane. W mieście lub w bliskim sąsiedztwie ulicy należy zatroszczyć się o pozwolenie na zajęcie pasa jezdni - ale tylko w przypadku, kiedy nie można postawić kontenera na terenie swojej posesji. Warto sobie wyliczyć, ile mniej więcej metrów sześciennych odpadów należy się spodziewać, gdyż od tego może zależeć cena wynajmu. Zależność między wielkością kontenera na gruz a jego ceną jest taka, że im pojemniejszy kontener, tym niższa cena. Trzeba również sprawdzić firmy wynajmujące kontenery i zapoznać się dokładnie z ich ofertami. Jedna firma może gwarantować załadunek i wywóz, druga natomiast tylko wywóz, więc z ładowaniem trzeba się uporać samemu. Należy też liczyć się z ukrytymi kosztami - jeśli firma nie zaznacza w ofercie, że zapewnia utylizację odpadów, wtedy pozostaje samemu wyznaczyć miejsce ich składowania. Najczęściej jednak okrojone oferty pochodzą z jednoosobowych firm; duże firmy zapewniają całą gamę usług, co więcej, oferują również wyburzanie ścian, robienie wykopów, sprzątanie gruzu czy oczyszczanie powierzchni budynku przed remontem.

 

Jakie są zalety wynajmu?

Wynajem kontenera na gruz ma wiele zalet. Najczęściej klienci w ogóle nie muszą martwić się o kwestie związane z utylizacją odpadów. Duże firmy w swoich ofertach mają wynajem kontenera na gruz, załadowanie, wywiezienie i, co najważniejsze, utylizację gruzu. Są zawsze punktualne, co gwarantuje klientowi przyjazd po gruz w umówionym terminie, dlatego nie trzeba się niczym martwić. W razie potrzeby można zamówić kontener do wynajęcia na kilka dni, tak aby móc składować odpady wprost do pojemnika, jeśli remont czy inne prace budowlane są przewidziane na dłużej. Wynajem kontenera na gruz jest rewelacyjnym rozwiązaniem, które pozwala na sprawne i bezproblemowe pozbycie się odpadów budowlanych. Nie będą one zalegać w budynku czy obok - od razu można je załadować i bez zwłoki wywieźć. Dysponując specjalistycznym sprzętem przystosowanym do ekstremalnych zadań, firmy są w stanie udźwignąć każdy ciężar składowanych odpadów budowlanych, co jest kolejną ich zaletą. Dzięki temu klienci nie muszą się niczym przejmować.

 

Idealny na odpady po rozbiórce

Jak dobrze wiadomo, budowa to nie tylko formalności, ale i mnóstwo ciężkiej pracy. Kompleksowe rozbiórki czy wyburzanie pojedynczych ścian działowych w mieszkaniach, domach, piwnicach i altanach to praca wymagająca wiedzy, a także twardej ręki. Jednak nie to jest najważniejsze. Zarówno małe, jak i duże odpady czy sterty gruzu są zmorą każdego z nas! Wynajęcie kontenera wraz z fachową obsługą rozbiórkowo-wyburzeniową wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem. Obecnie na rynku jest wiele firm, które świadczą takie kompleksowe usługi, a jedną z ciekawszych ofert można znaleźć tutaj. Ważne, aby specjaliści, którym zlecamy usługę, działali zgodnie z obowiązującymi normami oraz zagwarantowali bezpieczeństwo osób i mienia!

Kiedy w planach mamy remont bądź jakieś większe prace budowlane w domu czy w pracy, najlepiej od razu rozważyć potrzebę zamówienia kontenera na gruz. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć problemów ze składowaniem i utylizacją.