Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Dlaczego warto połączyć roletę zewnętrzną z moskitierą?

Dlaczego warto połączyć roletę zewnętrzną z moskitierą?

Chcesz, aby twoje mieszkanie było skutecznie zabezpieczone przed wysokimi temperaturami, utratą ciepła i hałasem? Idealnym rozwiązaniem jest montaż rolet zewnętrznych.

Jeśli takie rolety połączysz z moskitierami, które dodatkowo ochronią twój dom przed nieproszonymi gośćmi, czyli insektami, będziesz mógł cieszyć się domowym wypoczynkiem niezależnie od pogody oraz liczby owadów krążących za twoimi oknami.

 

Zalety rolet zewnętrznych

Niezaprzeczalną zaletą rolet zewnętrznych jest doskonała izolacja termiczna – latem, gdy temperatury coraz częściej sięgają 40 stopni Celsjusza, dzięki zaciągniętym roletom można cieszyć się w domu temperaturą niższą o co najmniej 7 stopni; z kolei zimą zamknięte rolety zatrzymują ciepło wewnątrz domu i nie pozwalają wtargnąć do środka mroźnemu powietrzu. Ponadto rolety zewnętrzne odbijają promienie UV, które są szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale też dla domowych sprzętów, które w skutek ich działania płowieją.

Zasunięta roleta zewnętrza zapewnia również izolację akustyczną – dzięki niej poziom hałasu można obniżyć nawet o 14 decybeli. Taki efekt jest skutkiem aluminiowego pancerza, w pełni wypełnionego pianką poliuretanową.

Aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort – szczególnie latem i wiosną, kiedy każdy chce wpuścić do domu choć odrobinę świeżego powietrza – warto pomyśleć o moskitierze. To bariera przed nieproszonymi gośćmi, czyli insektami. Dzięki moskitierze można spać spokojnie, bez obawy, że obudzi nas latający ponad łóżkiem komar; bez obawy, że otwarte na całą szerokość okna zwabią do pomieszczenia ćmy, komarnice i inne uciążliwe owady.

 

Integracja rolety zewnętrznej z moskitierą

Wszystkie wymienione powyżej atuty łączy w sobie roleta zewnętrzna (zarówno podtynkowa, jak i nadstawna) zintegrowana z moskitierą. Nie trzeba więc jeździć po sklepach w poszukiwaniu osobnych moskitier, przebierać w nieskończoność między różnymi modelami i narażać się na wiele innych niedogodności. Wystarczy jeden zakup. Największą zaletą takiej wielofunkcyjnej rolety zewnętrznej jest jednak to, że nie trzeba kupować osobno moskitier ramkowych, które trzeba demontować na zimę, co wielu osobom sprawia kłopot.

Rolety zintegrowane z moskitierami są niezwykle przydatnym udogodnieniem. Moskitiera jest bowiem zamontowana w tej samej skrzynce co aluminiowy pancerz rolety. Dzięki temu całość nie zajmuje dużo miejsca i wygląda estetycznie. Nie oznacza to jednak, że zawsze kiedy roleta jest zaciągnięta, zaciągnięta jest jednocześnie moskitiera i odwrotnie. Warto jeszcze podkreślić, że wymiary rolety zewnętrznej i moskitiery są takie same, co zapewnia tej pierwszej szczelność.

 

Pełen komfort przez cały rok

Roleta zewnętrzna z moskitierą chroni jednocześnie mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem się, utratą ciepła, hałasem oraz różnego rodzaju owadami. Dzięki temu można nie tylko zminimalizować koszty eksploatacji budynku, ale cieszyć pełnym komfortem przez cały rok.

http://www.roletyalu.pl/