Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Dobre okna to podstawa

Dobre okna to podstawa

Początek wiosny to dobry czas, by rozpocząć budowę wymarzonego domu. Wiele kluczowych decyzji jest podejmowanych na etapie tworzenia projektu architektonicznego, ale jednej rzeczy nie może w wolnostojącym budynku zabraknąć: okien.

Planując umiejscowienie otworów, warto zdecydować się na okno w łazience, które poprawi wentylację pomieszczenia i nada mu niepowtarzalny charakter. Kolejnym krokiem jest wybór producenta, rozwiązania i materiału, z którego zostaną wykonane ramy.

 

Okno w łazience – umiejscowienie

Okno w łazience to świetne rozwiązanie, które sprawi, że całe pomieszczenie będzie pełne światła, a codzienne golenie u panów oraz makijaż u pań staną się przyjemnością. Warto pomyśleć nad umiejscowieniem okna w łazience względem wanny – w nowoczesnych wnętrzach tworzona jest specjalna strefa kąpielowa. Wanna często znajduje się między dwoma oknami po to, by zapewnić dostęp naturalnego światła. Istotny jest w tym wypadku wybór okna odpowiedniej wielkości i w pasującym kształcie. By efekty były zadowalające, można zlecić wykonanie indywidualnego projektu i zyskać dobrze dopasowane okno. Poznań to jedno z miast, w których takie rozwiązania zyskują coraz więcej zwolenników.

 

Drewniane czy plastikowe?

Okna PCV są powszechnie stosowane ze względu na liczne zalety: niską cenę, wysoką odporność ram (nawet w kolorze białym) na zabrudzenia oraz na działanie czynników atmosferycznych, grzybów i owadów. Wśród miłośników drewna okna plastikowe cieszą się mniejszą popularnością. Wykonane z naturalnego surowca ramy mogą zostać wykonane w dowolnym kształcie i kolorze, również z bogatymi zdobieniami. Ich zaletą jest również wysoka szczelność oraz trwałość, wymagają jednak regularnej konserwacji. Decydując się na to rozwiązanie, warto przyjrzeć się oknom oferowanym przez firmę Drutex. Poznań cieszy się wieloma udanymi rozwiązaniami w zakresie montowania okien o ramach z naturalnego drewna. Przykładowe projekty można zobaczyć na stronie www.e-lazur.pl.

Budując dom, warto uwzględnić okno w łazience, które stworzy przestrzeń do aranżacji oraz zapewni dostęp naturalnego światła. Przy wyborze umiejscowienia go oraz materiału ramy warto zdecydować się na indywidualny plan, by cieszyć się doskonale zaprojektowaną łazienką przez długie lata.