Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Ile kosztuje dom z bali całoroczny?

Ile kosztuje dom z bali całoroczny?

Całoroczny dom z bali to bardzo efektowna konstrukcja oraz spełnienie marzeń dużej części klientów, którzy chcą połączyć względy ekologiczne, praktyczne i estetyczne.

Konstrukcje takie rządzą się nieco innymi prawami i wykonywane są zupełnie inaczej niż tradycyjne domy. Czy ta różnica dotyczy również ceny, jaką trzeba zapłacić za taką nieruchomość ? Na to często pojawiające się pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu, a także opisujemy, co i dlaczego wpływa na tą cenę.

 

Ile kosztuje całoroczny dom z bali?

W przypadku domów z bali trudno podać konkretne kwoty, gdyż zależą one od wielu czynników. Domy z bali całoroczne średnio kosztują w podobnych granicach co te tradycyjne. Koszty można jednak w większy sposób ograniczyć lub zwiększyć, płynnie sterując jakością i zaawansowaniem konstrukcji. Przykładowe ceny to 1000 zł za m2 do 3000 zł za m2. Te sumy różnią się w zależności od wykonawcy materiału czy projektu.

 

Od czego zależy cena takiego domu?

Duży wpływ na ostateczną cenę ma kilka czynników. Dzięki nim można elastycznie sterować kosztami, niekoniecznie zmniejszając powierzchnię użytkową. To doskonałe rozwiązanie dlatego, że będą z niego zadowoleni klienci chcący przeznaczyć konkretną kwotę na dom. Daje to możliwość wyboru wielu wariantów przy tych samych kosztach.

Pierwszym takim czynnikiem jest zaawansowanie konstrukcji. Najtańsze konstrukcje mają prostą i nieskomplikowaną bryłę, co znacznie skraca czas budowy oraz zmniejsza ilość materiałów potrzebnych do postawienia domu. Drugą rzeczą, jaka wpływa na koszty, jest materiał budowy. Różne drewna będą różniły się od siebie ceną i właściwościami. Wszystkimi tymi czynnikami można dowolnie regulować i za tę samą cenę wykonać mniejszy dom z licznymi balkonami i dodatkowymi elementami, średni dom bez zbędnych udoskonaleń czy dużą i prostą konstrukcję.

 

Domy z bali całoroczne pod klucz — jak przebiega proces budowy i czy jest on kosztowny?

Jeśli myślimy o wyborze takiego rodzaju budulca dla domu całorocznego, musimy zmierzyć się z tymi samymi wyzwaniami, co przed budową tradycyjnego domu. Na szczęście przy okazji domów z bali znacznie bardziej popularne jest wykonawstwo nieruchomości pod klucz, czyli uczestniczymy tylko w wyborze projektu oraz podpisaniu umowy na początku i odebraniu kluczy na końcu. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe i niesie ze sobą wiele korzyści. Dom traktowany jest jako produkt i jest on nam dostarczany bez zbędnych problemów. Proces budowy takiego domu jest bardziej przyjazny, gdyż mamy możliwość wyboru konkretnej firmy i zamówienia domu za konkretną cenę. W ten sposób unikamy ryzyka dodatkowych kosztów, niespodziewanych problemów czy pilnowania tworzenia nieruchomości.

Usługi takie oferuje firma Natur Eko Dom. To profesjonalny wykonawca, który ma doświadczenie w budowie tego typu domów, duży wybór samych konstrukcji i indywidualnie podchodzi do każdego zlecenia. Firma oferuje także dodatkowe usługi, takie jak pomoc architektów czy doradztwo. Współpraca z Agencjami Obrotem Nieruchomościami czy wiodącym bankiem również może znacznie ułatwić cały proces budowy takiego domu. Cała oferta dostępna jest na stronie www.naturekodom.pl.