Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Iniekcja ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa

Zawilgocenie budynku jest dość częstym problemem w przypadku starych lub nieremontowanych domów. Zdarza się jednak także w przypadku nowego budownictwa, w sytuacji, w której izolacja jest wykonana nieprawidłowo lub niezbyt dokładnie. Na szczęście jest to kwestia, którą w większości przypadków można

O konieczności zniwelowania tych braków nikogo nie trzeba przekonywać. Jest to nie tylko problem estetyczny: zaatakowane grzybem ściany potrafią zniszczyć wystrój nawet najładniejszego wnętrza. Przekłada się to oczywiście na kwestie zdrowotne. Wilgotne mury stanowią poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt, mogą powodować bowiem alergie, choroby dróg oddechowych, problemy z układem krążenia. Duża część wszystkich trwałych szkód w budynkach powstaje także pod wpływem wilgoci. Wykwity na murach po zewnętrznej stronie i wewnątrz budynku na stałe obniżają jakość budowli, a tym samym obniża wartość nieruchomości.

Część podejmowanych przez lokatorów bądź właścicieli budynków działań okazuje się jednak bezowocna. Nie wystarczy bowiem spryskać ściany środkiem usuwającym grzyb. Jest to rozwiązanie przynoszące krótkotrwałe efekty, jednak nieusuwające sedna problemu. Kłopot bowiem tkwi wewnątrz murów i to na tym poziomie należy działać, aby na dobre wyeliminować wilgoć z naszych wnętrz.

Dzięki metodzie iniekcji ciśnieniowej, którą w Gdańsku proponuje m.in. przedsiębiorstwo Cover, można uniknąć kosztownego odkopywania fundamentów, bo cały proces można przeprowadzić od wewnątrz budynku. Proponowany sposób polega na wywierceniu w ścianie niewielkich otworów, przez które wtłaczana jest pod ciśnieniem substancja uszczelniająca. Gdańska firma oferuje także wiele innych, podobnych usług, jak choćby naprawa studni kanalizacyjnych.

Dobór materiałów i substancji zależny jest od szeregu czynników: oczywiście od rodzaju i zakresu działań prowadzących do odbudowania lub naprawy izolacji, ale także od stopnia zawilgocenia bądź nawet przeciekania ścian, rodzaju surowca pierwotnego itp. W niektórych przypadkach najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowania kombinacji różnych materiałów. Warto w tej kwestii zdać się na doradztwo eksperta.