Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Najpopularniejsze rodzaje sprężarek powietrza. Którą z nich wybrać?

Najpopularniejsze rodzaje sprężarek powietrza. Którą z nich wybrać?

Sprężarki powietrza to urządzenia często spotykane w różnego rodzaju warsztatach i zakładach pracy. Dzięki nim do układu dostaje się sprężony gaz, który jest niezbędny do działania jego poszczególnych elementów.

W artykule poniżej powiemy sobie o najchętniej wybieranych rodzajach kompresorów powietrza: sprężarkach śrubowych, sprężarkach tłokowych i sprężarkach spiralnych. Kierowany jest on nie tylko do specjalistów, ale także wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o układach sprężonego powietrza. Jeżeli chcesz poznać zalety i przeznaczenie każdej z nich, koniecznie zostań z nami!

 

Sprężarka śrubowa - sprawdzone rozwiązanie

Zacznijmy od sprężarki śrubowej. Jest to rodzaj kompresora powietrza, którego praca polega na obracaniu się specjalnych śrub naciskających na zgromadzony w sprężarce gaz, przez co zwiększają jego ciśnienie. Doceniana jest za swoją wydajność, stosunkowo cichą pracę oraz wytwarzanie jedynie małych wibracji. Wybierając sprężarkę śrubową pamiętajmy o tym, by stawiać na znanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią!

 

Sprężarka tłokowa - tradycyjne podejście do urządzeń ciśnieniowych

Kolejnym rodzajem kompresorów, na który warto zwrócić uwagę, jest sprężarka tłokowa. Jest to najczęściej spotykana (od lat ciesząca się w naszym kraju wysoką popularnością) i najprostsza w obsłudze ze wszystkich sprężarek. Pracujący tłok (lub tłoki) ściska gaz znajdujący się w cylindrze, przez co ten nabiera pożądanego przez nas ciśnienia. Urządzenia tego rodzaju cieszą się opinią wytrzymałych i bezawaryjnych. Na pewno spodobają się wszystkim, którzy lubią tradycyjne, pewne rozwiązania. Sprężarka bez problemu poradzi sobie w nawet dużych układach sprężonego powietrza.

 

Sprężarka spiralna - postaw na nowoczesny kompresor

Sprężarka spiralna działa podobnie jak opisywana powyżej sprężarka śrubowa. Dzięki pracy dwóch spirali (jednej ruchomej, drugiej nieruchomej) gaz wewnątrz kompresora zostaje ściśnięty, przez co rośnie jego sprężenie. Jest to nowoczesne podejście do tematu sprężarek powietrza. Sprężarki spiralne nie wymagają częstego serwisowania, są bezawaryjne i niezwykle wydajne. Używanie kompresora tego typu to także gwarancja energooszczędności, cichej pracy oraz wysoka elastyczność.

Ponownie zwracamy uwagę na to, by podczas zakupu wybierać produkty od zaufanych firm. Ich klasa będzie decydowała o jakości naszej pracy i tego, jak długo one nam posłużą.