Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Nowoczesne garaże blaszaki - zalety atrakcyjnego wyglądu

Nowoczesne garaże blaszaki - zalety atrakcyjnego wyglądu

Nowoczesne garaże blaszane rosną jak grzyby po deszczu w wielkich miastach. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że brakuje miejsc do parkowania samochodów, a popularny blaszak ma wiele zalet i wygląda coraz bardziej atrakcyjnie.

Blaszak

Garaż blaszany - popularnie zwany "blaszakiem" -  jest odpowiednią propozycją dla osób, które nie mają zbyt dużych środków finansowych. Garaże blaszane buduje się szybko i tanio, a tak samo jak murowane zapewnią bezpieczne miejsce postojowe dla samochodu i zabezpieczą go przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak słońce, deszcz, śnieg. Obecnie produkowane konstrukcje są bardzo estetyczne. Doskonałą opcją są eleganckie garaże blaszane drewnopodobne z panelem poziomym. 

Warto jednak pamiętać o tym, że garaż blaszany nie ma izolacji termicznej, dlatego też będzie się sprawdzał wyłącznie przy wyższych temperaturach, głównie wiosną, latem oraz jesienią. Należy więc zadbać o dodatkowe ocieplenie.

Postawienie garażu blaszanego na działce, w pobliżu domu lub tuż przy nim, jest bardzo proste i nie wymaga zbyt dużych nakładów czasu. Zdecydowanie szybciej da się zbudować nowoczesny blaszak, niż wymurować garaż z betonu czy cegieł. Panel poziomy w kolorze np. złotego dębu z pewnością podnosi estetykę konstrukcji oraz pozwala dopasować ją do otoczenia. Warto pamiętać, że zarówno estetyka wykonania, jak i jakość materiałów użytych do produkcji bardzo często ma kluczowe znaczenie przy wyborze producenta.

 

Zalety i zadania konstrukcji blaszanych

Zalety garażu blaszanego to przede wszystkim lekkość konstrukcji, łatwy i szybki montaż, a także dostępność blachy w różnych typach i rozmiarach; poza tym niska cena materiału budowlanego i możliwość późniejszego przemieszczania konstrukcji. Garaże blaszane wykorzystuje się głównie do garażowania samochodu, jako budynek gospodarczy. Ale mogą one pełnić też funkcję magazynu oraz tymczasowego budynku budowlanego podczas budowy dużych obiektów.

 

Równe podłoże pod garaż blaszany

Blaszak musi być postawiony na podłożu szerszym niż jego konstrukcja. Grubość podłoża powinna wynosić co najmniej 12 cm. Może zostać postawiony na płycie betonowej, stopach fundamentowych czy też na punktowo osadzonym podłożu. Musi opierać się na betonowych punktach lub na płycie. Najbardziej zalecane jest utworzenie wylewki betonowej na całej powierzchni podłoża. Warto też pamiętać, że podłoże powinno być równe, by nie było problemu z otwieraniem bramy (zwłaszcza jeśli jest uchylna).