Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Profesjonalne przemysłowe umeblowanie warsztatowo-produkcyjne typu ESD

Profesjonalne przemysłowe umeblowanie warsztatowo-produkcyjne typu ESD

Twój warsztat jest mały albo pracujesz w olbrzymiej hali produkcyjnej? Warunki, które tam panują Cię nie zadowalają? To nie jest powód do zmartwień. Dziś doradzimy Ci jak umeblować nawet niewielkie pomieszczenie aby było funkcjonalne i użyteczne.

Zanim zaczniesz przeglądać katalogi producentów mebli i akcesoriów warsztatowo – przemysłowych powinieneś wiedzieć, że każde pomieszczenie rządzi się własnymi prawami. Im większa hala tym bardziej srogie są te zasady. Zaprojektowanie modułowego i wysoce ergonomicznego wnętrza jest trudne, ale warte starań.

 

1. Porzuć taniość na rzecz jakości

Małe pomieszczenie wymaga konkretnego i rozsądnego zagospodarowania. W optymalizacji przestrzeni pomoże Ci pozbycie się klasycznych mebli na rzecz zakupienia niezbędnego umeblowania pozwalającego utrzymywać porządek w warsztacie. W magazynach ten problem jest mały, gdyż przestrzeń jest o wiele większa dzięki czemu możemy rozlokować wiele produktów meblowych i mieć przy tym nadal sporo miejsca.

 

2. Przygotuj projekt pomieszczenia

Ważne jest to, aby wiedzieć do czego potrzebne są meble. Jeśli potrzebujemy stołu antystatycznego albo szafek utrzymujących niski poziom wilgoci warto wtedy skupić się na poszukiwaniu profesjonalnego dostawcy podanych mebli dających gwarancję jakości.

Czy wiesz, że? Wysoka jakość wykonania stanowiska oraz antystatyczność pozwalają na zwiększenie możliwości pracy oraz mniejsze wydatki w przyszłości. Dlatego lepiej zainwestować pieniądze raz a dobrze w sprzęt, którego wytrzymałość zapewni długoletnie prace przy nim.

 

3. Odpowiednie oświetlenie to klucz do sukcesu

Niektóre meble posiadają własne oświetlenie, np. stoły mają wbudowaną lampę LED nad stanowiskiem dzięki czemu praca staje się znacznie wydajniejsza. Tym bardziej jeśli chodzi o oświetlenie całego pomieszczenia to wiadomo, musi być większa ilość lamp. Aby skupić się również na oszczędności warto zainwestować w LED’y gdyż świecąc się po kilka godzin dziennie wytrwają nawet 30 lat. To korzystny zakup dla kogoś kto również ceni sobie oszczędność.

 

4. Wysokiej jakości meble bardziej niż wskazane

Rezygnując z tradycyjnych mebli na rzecz droższych i gwarantujących wyższą jakość zapewniających wytrzymałość na uderzenia i odporność na obciążenie możemy mieć pewność, że każda praca stanie się zarówno łatwiejsza jak i przyjemniejsza. Dodatkowo dzięki odpowiednim szafkom utrzymanie porządku będzie bardzo łatwe dzięki możliwościom zagospodarowania miejsca na biurku. Dodatkowym atutem jest ergonomiczność zapewniająca wygodę przy pracy.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Renex.