Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Wynajem minidźwigu – gdzie naprawdę warto?

Wynajem minidźwigu – gdzie naprawdę warto?

Coraz więcej firm z sektora budowlanego, zamiast kupować niezbędny dla swojej działalności sprzęt, korzysta z usług wypożyczalni. Jest to rozwiązanie zapewniające niewątpliwie duży komfort. Zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy dopiero wchodzą na rynek.

Tacy przedsiębiorcy, zanim wypłyną na szerokie wody biznesu, muszą zachowywać szczególną ostrożność w gospodarowaniu swoim niezbyt zasobnym budżetem. Każdy przedsiębiorca, zanim stanie się w swojej branży rozpoznawalny, najpierw mozolnie toruje sobie drogę do sukcesu pomniejszymi osiągnięciami. Zadania nie ułatwia mu duża konkurencja na rynku. Jeśli więc stawiasz w sektorze budowlanym swoje pierwsze kroki, powinieneś zadać sobie m. in. następujące pytania:

 

Z jakich wypożyczalni ciężkiego sprzętu warto korzystać? Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim istotny jest szeroki asortyment. W dobrych wypożyczalniach znajdziemy m. in. minidźwigi, żurawie, miniżurawie, koparki, betoniarki, agregaty spawalnicze, frezarki, motopompy, niwelatory, sprężarki i wiele innych urządzeń. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małe czy też bardziej zaawansowane prace budowlane, pierwszym kryterium, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze wypożyczalni, jest zakres dostępnych w niej sprzętów oraz ich jakość.


Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię?

Przede wszystkim należy zasięgnąć języka u swoich znajomych. Być może ktoś z nich korzystał już z usług takiej wypożyczalni. Jeśli nie mamy podstaw przypuszczać, że jesteśmy przez kogoś świadomie wprowadzani w błąd, możemy założyć, że zasłyszana opinia będzie miarodajna. Poza tym w sukurs przychodzi nam oczywiście internet. Warto przejrzeć nie tylko oferty dostępne w wyszukiwarkach, ale również fora branżowe.
 

Zasady współpracy z wypożyczalniami sprzętu budowlanego

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego świadczą usługi dla klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Można skorzystać z ich oferty jednorazowo lub też podpisać umowę na dłuższy okres. Pracownicy wypożyczalni zawsze służą dobrą radą i pomocą we wstępnych przygotowaniach do transportu potrzebnych maszyn (jeśli więc zastanawiasz sie np. nad wynajmem mini żurawia, możesz być pewny, że otrzymasz wszystkie niezbędne wskazówki dotyczące jego eksploatacji).

Zawsze lepiej jest podpisać stałą umowę – można wtedy liczyć na duże rabaty oraz promocje. Dla początkującej firmy budowlanej, która ze zrozumiałych względów nie może na początku działalności pozwolić sobie na duże wydatki, jest to świetna opcja. Nie trzeba od razu inwestować w pełne zaplecze techniczne. Z biegiem czasu, jak już interes się rozkręci, a przedsiębiorstwo zyska sobie wśród klientów zaufanie, można pomyśleć o zakupie potrzebnych maszyn budowlanych.