Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Budownictwo  »  Wynajem żurawia – to prostsze niż myślisz!

Wynajem żurawia – to prostsze niż myślisz!

Prowadzisz firmę budowlaną i zepsuł ci się sprzęt? Terminy gonią, masz mnóstwo zleceń i głowisz się nad tym, skąd załatwić szybko żurawia? Skorzystaj z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego.

Praca na budowie do najłatwiejszych nie należy. Przedsiębiorca firmy budowlanej każdego dnia staje wobec nowych wyzwań, od przezwyciężenia których zależą losy jego przedsiębiorstwa. Nawet użytkowanie najlepszej jakości sprzętu budowlanego nie uchyla całkowicie ryzyka niespodziewanej awarii, wskutek której prace mogą się opóźnić, a termin realizacji zlecenia przesunąć się o kilka dni bądź nawet tygodni. Jeśli usterka dotyczy jakiegoś pomniejszego urządzenia, które nie odgrywa znaczniejszej roli w budowie, problem nie jest aż tak poważny. Ale jeśli awarii ulegnie np. żuraw? Jak poradzić sobie na placu budowy bez sprawnego żurawia? Jak zaradzić tego rodzaju trudnościom? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego.


Wynajem żurawi

Co powinniśmy wziąć pod uwagę przed wyborem firmy zajmującej się wynajmem sprzętu budowlanego? W pierwszej kolejności do głowy przyjdze nam pewnie lokalizacja, większość dużych firm ma jednak swoje oddziały w co najmniej kilku miastach w Polsce - i to z pewnością przemawia na ich korzyść. Drugą kwestią, jaką powinniśmy sprawdzić, jest zakres oferty - nie zawsze bowiem będziemy potrzebować sprzętu z najwyższej kategorii wagowej, w trakcie budowy też może się okazać, że ten przykładowy żuraw nie jest jedyną maszyną, jaka będzie nam niezbędna do ukończenia pracy. Zawsze warto także kierować się opiniami, jakie o danej firmie wystawili jej dotychczasowi klienci - to najlepsze świadectwo rzetelności pracowników i jakości oferowanego sprzętu.

Jedną z firm oferujących wynajem żurawi jest przedsiębiorstwo Boels. Na stronie internetowej usługodawcy znajdziemy żurawie różnego rodzaju: budowlane (do 30 ton/m), teleskopowe (na podwoziu gąsienicowym do 22 m), mobilne (do 1200 ton), naczepowe oraz miniżurawie, wykorzystywane w pracach niewymagających użycia zaawansowanego dźwigu. Oferta firmy skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak również do przedsiębiorstw.


Czy wynajem się opłaca?

O wynajmie żurawia warto pomyśleć nie tylko w razie tymczasowej awarii sprzętu, ale również wtedy, gdy nie mamy wystarczających środków na zakup własnej maszyny. Zwłaszcza startujące przedsiębiorstwa borykają się zazwyczaj z problemami finansowymi, którym trzeba przecież jakoś zaradzić, aby interes się kręcił. Alternatywą dla nabycia na własność nowego sprzętu jest właśnie wynajem. Pod wieloma względami jest to rozwiązanie bardziej opłacalne, ponieważ uchyla przed właścicielem firmy konieczność przeprowadzania stałych przeglądów, konserwacji, a także problem związany z przechowywaniem sprzętu o tak dużych gabarytach.