Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Ekonomiczny dom  »  Cechy okien pasywnych – inwestycja w energooszczędny dom

Cechy okien pasywnych – inwestycja w energooszczędny dom

Domy pasywne zyskują na uznaniu pośród użytkowników, bo łączą w sobie zastosowanie nowoczesnych technologii, ciepło domowego ogniska, ale i oszczędności.

Poza tym to duży ukłon w stronę ekologii, ponieważ ograniczając domowe ogrzewanie, do środowiska trafia mniej szkodliwych substancji. W takich domach doskonale sprawdzają się okna pasywne, które są w stanie przynieść oszczędności na poziomie nawet kilkudziesięciu procent w stosunku do tego, co oferują okna tradycyjne.

Okna pasywne to nie tylko oszczędności na ogrzewaniu, ale również na oświetleniu. Przed nami bowiem propozycja, jaką stanowią okna na wymiar, czyli z możliwością uzyskania dużych przeszklonych przestrzeni. Większa ilość wpadającego światła naturalnego pozwala ograniczać koszty związane z użytkowaniem oświetlenia sztucznego. Ponadto światło naturalne jest lepiej tolerowane przez organizm, a duże przeszklenia czynią przestrzenie bardziej komfortowymi w użytkowaniu i dającymi wrażenie większej przestrzenności.

Pasywne okna do domu charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej i wyróżnia je bardzo dobra izolacyjność akustyczna. Wykonanie z wysokiej jakości materiałów sprawia, że są wytrzymałe, długowieczne, a ponadto łatwe w konserwacji i utrzymaniu w czystości. To inwestycja zdecydowanie warta swojej ceny i przynosząca długofalowe korzyści. Na co dzień zaś można liczyć na maksymalny komfort użytkowania domowych przestrzeni – ciepłych, przytulnych, z dużą ilością wpadającego przez okna światła naturalnego.

Warta uwagi propozycja okien pasywnych to oferta http://domel.pl/. To gwarancja zastosowania materiałów wysokiej jakości, nowoczesnych technologii oraz potwierdzenie właściwości okien poprzez uznane certyfikaty, w tym placówek, takich jak Instytut IFT Rosenheim, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej czy Centre of Building Construction Engineering. Na koniec zaś indywidualne rozwiązania, by spełnić nie tylko wymogi techniczne domów pasywnych, ale i oczekiwania użytkowników.