Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Ogród  »  Jak zaaranżować przydomową strefę spa?

Jak zaaranżować przydomową strefę spa?

Coraz częściej w przydomowych ogródkach można zaobserwować wydzielone strefy spa. Ten nowy trend nie bez powodu zyskuje popularność.

Woda wywiera dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Relaksuje i odpręża, a także ma właściwości lecznicze. Dlatego nie należy się dziwić, że przydomowe strefy spa stają się stałym elementem naszego krajobrazu.

 

Jak działa na nas woda?

Woda poprzez dodatnie oddziaływanie na ciało rzutuje również na psychikę. Wywiera znaczny wpływ na ogólny dobrostan psychiczny, koi nerwy, pozwala się wyciszyć. W połączeniu z malowniczym i odpowiednio zaaranżowanym otoczeniem sprzyja regeneracji i wypoczynkowi po ciężkim dniu pracy.

 

Przydomowe spa

Każdy, kto chciałby się pokusić o stworzenie przydomowej strefy spa, powinien wykorzystać do tego celu surowce naturalne, takie jak kamień, ceramika czy drewno. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie, które nada temu miejscu niepowtarzalny klimat. Często spotykanym rozwiązaniem są specjalne lampy ogrodowe, które nie tylko rozjaśniają przydomową przestrzeń po zapadnięciu zmierzchu, ale również nadają jej specyficzną atmosferę. Warto też zadbać o bujną roślinność. Naturalnym tłem dla wody jest wszak soczysta zieleń, której pozytywnego wpływu na samopoczucie nie trzeba chyba nikomu udowadniać.

 

Co może się znaleźć w przydomowej strefie spa?

O tym, co znajdzie się w przydomowej strefie spa, decyduje wiele czynników: m. in. wielkość oraz wygląd ogrodu, upodobania oraz preferencje właścicieli, a także – a właściwie przede wszystkim – ich możliwości finansowe. Najczęściej spotyka się mniejsze lub większe baseny, wanny ogrodowe (z hydromasażem lub bez), jacuzzi oraz prysznice.

Generalnie zasada jest następująca: im większy ogród, tym większe mamy pole do popisu. Optymalnym rozwiązaniem będzie wyraźne wyodrębnienie strefy spa od reszty ogrodu – dzięki temu zapewnimy sobie swobodę, tak ważną przy kąpieli, i nie narazimy się na wścibskie spojrzenia sąsiadów. W przydomowej strefie spa powinny się również znaleźć leżaki, szezlongi lub wygodne krzesła.

 

Jeśli planujesz stworzyć przydomową strefę spa i szukasz dobrej jakości wanien ogrodowych, wejdź tutaj: https://wannaogrodowa.pl/.