Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Ogród  »  Wypocznij w swoim ogrodzie

Wypocznij w swoim ogrodzie

Jeśli mamy to szczęście i posiadamy własny ogród, to bez wątpienia warto wykorzystać jego przestrzeń podczas letnich dni. Pomysłowo urządzony ogród może stać się wymarzonym miejscem na urlop, zwłaszcza jeśli chcemy wypocząć bez narażania się na stres związany z podróżami.

Długie godziny spędzone w otoczeniu przyrody to najlepszy sposób na udany relaks. Urządzając ogród trzeba pamiętać o tym, że konieczne jest zainwestowanie pewnej kwoty w jego wyposażenie. Nie ma co się oszukiwać - stare meble, które nie są już potrzebne w domu, wcale nie sprawdzą się w miejscu, w którym chcemy naprawdę wypocząć. Meble mające służyć nam w ogrodzie mają być stosunkowo lekkie i nade wszystko funkcjonalne.

Aby można było korzystać z uroków lata i beztrosko rozkoszować się słońcem, warto pomyśleć o zakupie leżaka ogrodowego. Jeśli chcemy sprawić sobie mebel, który służyć będzie nam przez wiele sezonów i wprowadzi do naszego ogrodu sporo elegancji, to warto zdecydować się na model wykonany z drewna. Wysokiej jakości leżaki ogrodowe drewniane powinny być stabilne i zapewniać nam to, że będziemy mogli się na nich położyć w komfortowej dla nas pozycji. Oczywiście kupując leżak dobrze jest też zaopatrzyć się w bardzo przydatny dodatek w formie poduszki. Podczas wyboru leżaka powinno się też sprawdzić, skąd pochodzi drewno użyte do produkcji interesującego nas modelu i czy jest to produkt przyjazny środowisku.

Sekretem każdego dobrego leżaka ogrodowego jest trwałe drewno dobrej jakości, które można w łatwy sposób wyczyścić, a także odpowiednio zaprojektowane siedzisko. Niektóre modele posiadają dwa kółka, dzięki czemu są łatwe w przenoszeniu. Ciekawym udogodnieniem bywają też regulowane zagłówki - pozwalają one ułożyć się użytkownikowi w najbardziej dogodnej dla niego pozycji. Wśród rodzajów drewna, z których powstają leżaki ogrodowe, wymienić można eukaliptus, yellow balau czy na przykład akację egzotyczną.