Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  6 powodów, dla których już nigdy nie zamontujesz rolet

6 powodów, dla których już nigdy nie zamontujesz rolet

Kto raz zamontuje folie przeciwsłoneczne, już nigdy nie wróci do rolet. Folie są doskonałym rozwiązaniem zarówno do mieszkań, jak i do biur. Coraz więcej osób decyduje się na ich montaż – i słusznie! Poznaj zalety używania folii przeciwsłonecznych.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Choć potrzebujemy słońca do życia, to jednak nie da się ukryć, że ma ono też szkodliwe działanie. Największym problemem jest promieniowanie UV, które dociera również do wnętrz naszych mieszkań. Ultrafiolet wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Przede wszystkim zmniejsza ilość kolagenu w skórze, przez co szybciej się starzejemy. Wywiera również wpływ na wygląd mieszkań – meble wystawione na stałą ekspozycję słoneczną będą znacznie szybciej blakły. Folie przeciwsłoneczne chronią przed szkodliwym promieniowaniem i zarazem tłumią ostrość światła. Dzięki temu nawet gdy będziemy siedzieć naprzeciwko okna, promienie słoneczne nie będą nas oślepiać.

 

Idealna temperatura niezależnie od pory roku

Rolety mogą sprzyjać gromadzeniu się nadmiernego ciepła w pomieszczeniu. Jest to uciążliwe szczególnie latem, gdy temperatury są naprawdę wysokie. W przeciwieństwie do rolet folie okienne nie powodują nagrzewania się pomieszczeń. Dzięki temu w pokoju może być nawet o kilka stopni chłodniej (w porównaniu do temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym są zamontowane rolety). Zimą folie również spełniają swoje zadanie – izolują i chronią przed chłodem.

 

Bezproblemowe użytkowanie

Wymiana zepsutych rolet jest zwykle dość czasochłonna, trzeba rozmontować całe urządzenie, zamówić i przyczepić nowe. Do tego czasu jesteśmy skazani na promieniowanie słoneczne, które często przeszkadza np. przy nauce czy odpoczynku. Folia przeciwsłoneczna jest łatwa w użytkowaniu i wystarcza na wiele lat. Można ją myć zwyczajnym płynem do szyb (pod warunkiem, że nie zawiera amoniaku). Do przecierania sprawdzi się zwykła szmatka z mikrofibry. Ponadto folie okienne są odporne na wszelkie zarysowania, co sprawia, że spokojnie można zamontować je w całym mieszkaniu.

 

Wygoda w użytkowaniu sprzętów elektronicznych

Gdy światło odbija się od szyb, na ekranach telewizorów, laptopów i telefonów tworzą się refleksy, które czasem uniemożliwiają oglądanie ulubionego programu czy przeglądanie wiadomości. Folie przeciwsłoneczne niwelują ten efekt - nie trzeba zasłaniać okna i można komfortowo pracować lub odpoczywać.

 

Folie dostosowane do twoich potrzeb

Jeśli zależy ci na delikatnym przygaszeniu pomieszczenia, możesz kupić folie przyciemniające o różnym stopniu gradacji. Wbrew pozorom nie pochłaniają one całego światła, za to redukują blask i działanie ultrafioletu, dzięki czemu nawet przy ostrym słońcu nie trzeba zasłaniać okna.

 

Prywatność cały dzień

Niektórzy obawiają się montażu folii, ponieważ sądzą, że nie zapewnia ona tak dużej prywatności jak rolety. To nieprawda – wszystko zależy od tego, jaką konkretnie folię zamontujemy. Przykładowo, folie lustrzane uniemożliwiają  zaglądanie do wnętrza pomieszczenia, ponieważ działają jak lustro weneckie.

 

Podsumowując, folie przeciwsłoneczne są idealnym rozwiązaniem zarówno do mieszkań, jak i do biur. Chronią przed utratą ciepła zimą oraz nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń latem. Dbają również o meble i przedmioty dekoracyjne, na przykład obrazy (które są bardzo wrażliwe na szkodliwe promieniowanie słoneczne). Folie okienne są też estetyczne. Dzięki temu, że do wyboru jest aż kilkadziesiąt rodzajów, każdy może wybrać taką folię, która będzie współgrała z określonym pomieszczeniem.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “6 powodów, dla których już nigdy nie zamontujesz rolet” powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Folie BHF www.foliebhf.pl