Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  7 powodów, dla których pokochasz zlewozmywaki granitowe - opinie i fakty

7 powodów, dla których pokochasz zlewozmywaki granitowe - opinie i fakty

Jeszcze do niedawna w naszych kuchniach królowały zlewozmywaki stalowe. Obecnie ich miejsce coraz częściej zastępują te granitowe. Prezentują się one we wnętrzach znacznie bardziej naturalnie i estetycznie. Jednak to nie tylko ze względu ich przyjemnego dla oka wyglądu są one tak często wybierane.

W artykule przyjrzymy się najważniejszym zaletom zlewozmywaków granitowych. Zarówno pod kątem technicznym, jak i w kwestii preferencji użytkowników.

 

1. Zlewozmywaki granitowe - doskonałe parametry użytkowe

Zlewy granitowe mają doskonałe parametry użytkowe. Ci, którzy je zakupili, chwalą ich trwałość, a także praktyczność. Zlewozmywaki świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach kuchennych, gdzie materiały znajdujące się w niej są ciągle narażone na zmienne temperatury, kwasy, a także silne detergenty. Wysoka wytrzymałość w połączeniu z żywicami naturalnymi pozwala na zachowanie ich w doskonałej kondycji przez długi czas. Już sama wizja tego sprawia, że wielu inwestorów decyduje się na zakup nie ceramicznych, szklanych czy metalowych zlewów, a właśnie granitowych.

 

2. Najbardziej trwałe

Granitowe zlewy uchodzą za najtrwalsze ze wszystkich, które dostępne są na rynku. I trudno jest nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Są one odporne na działanie wielu nieprzyjemnych i szkodliwych czynników, które prędzej czy później spowodowałyby uszkodzenia zlewu ceramicznego lub szklanego. Taki zlewozmywak nie będzie pękał jak ceramika czy rysował jak stal lub szkło. Jest również odporny na zbicie czy ułamanie, jak w przypadku zlewów szklanych.

 

3. Długi okres gwarancji

Ich wysoką trwałość potwierdza również sama gwarancja. W przypadku zlewów ceramicznych, szklanych czy stalowych, najczęściej możemy liczyć na zaledwie jej kilkuletni okres. Producenci na zlewy granitowe oferują kilkunastoletnią lub nawet kilkudziesięcioletnią gwarancję. To chyba mówi samo za siebie.

 

4. Odporne na warunki kuchenne

Już wcześniej wspominaliśmy, że zlewy granitowe uchodzą za najtrwalsze ze wszystkich dostępnych na rynku. Jednak nie wskazaliśmy do tej pory, jakie właściwości one tak naprawdę posiadają. W tym miejscu nadrobimy owe zaległości. Zlewy granitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odkształcenia czy pękanie. Co więcej, nie są im straszne zmienne temperatury, a także kwasy i działanie różnych substancji chemicznych. A niektóre z nich - jak np. oferowane przez Primagran.pl - mogą dodatkowo posiadać powłokę antybakteryjną. Zachęcająca do skorzystania oferty Prima Gran jest również gwarancja, która wynosi aż 35 lat.

 

5. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji

Jeśli macie dość odbarwień, które pojawiają się na zlewozmywakach ceramicznych, lub zacieków, których nie da się uniknąć przy zlewach ze stali i szkła, to zlew granitowy będzie idealny dla Was. Nie wymaga bowiem szczególnej pielęgnacji i mówimy to zupełnie serio. Większości z nich wystarczy jedynie opłukanie wodą po użytkowaniu i przetarcie ściereczką. A okresowo - np. raz w tygodniu - wystarczy je naoliwić zwyczajnym, spożywczym olejem, aby resztki jedzenia nie przylegały do materiału, dzięki czemu łatwiej będzie zachować pierwotne właściwości. Wybierając zlew granitowy, możesz zapomnieć o konieczności kupowania specjalistycznych płynów - choć oczywiście znajdą się takie w sklepach.

 

6. Idealne do każdej kuchni

Co jest jeszcze doskonałym powodem do zakupu zlewu granitowego? Różnorodność! Zlewy granitowe można dopasować do praktycznie każdego wnętrza kuchennego. Są one dostępne nie tylko w różnych kształtach - zarówno okrągłe, jak i prostokątne, jedno i dwukomorowe - ale również kolorach. Jeśli marzyliśmy o białym zlewie, ale ceramika nas naturalnie zniechęcała ze względu na słabe właściwości użytkowe, możemy sobie pozwolić na posiadanie białego zlewu i jednocześnie zachowanie jego dużej praktyczności - nie będzie się odbarwiał. Standardowo zlewy granitowe dostępne są również w szarościach, czerniach, a nawet beżach.

 

7. Cena

Co tu dużo mówić. Jeśli porównamy sobie średnie ceny zlewozmywaków metalowych, szklanych, ceramicznych i granitowych, to te ostatnie - biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety - będą wypadać najbardziej korzystnie. Średniej wielkości zlewozmywak granitowy otrzymamy już za niewiele ponad 200 zł. 35-letnia gwarancja, świetna użytkowość i taka cena? Jak widać jest to jak najbardziej możliwe.

Nie dziwi nas zatem zupełnie fakt, że to właśnie zlewy granitowe są ostatnio jednymi z najczęściej wybieranych do naszych kuchni.