Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Apartament w Gdańsku – ile to kosztuje?

Apartament w Gdańsku – ile to kosztuje?

Gdańsk znajduje się na liście miast z najwyższymi cenami nieruchomości. Ile będziemy musieli zapłacić za dogodnie zlokalizowany apartament nad Bałtykiem? Gdzie możemy kupić mieszkania w najniższych cenach, a gdzie są one najwyższe?

Rynek nieruchomości w Gdańsku jest pełen mieszkań z rynku wtórnego, ale do dyspozycji mamy też wiele mieszkań z rynku pierwotnego – stale budowanych i oddawanych do użytku przez deweloperów.

Duże zainteresowanie nieruchomościami w Gdańsku wynika w dużej mierze z faktu, że to miasto przyciągające wielu turystów. Zatem nieruchomości są kupowane nie tylko przez tych, którzy chcą zamieszkać w Gdańsku, ale również tych, którzy chcą zainwestować swoje pieniądze. Mieszkanie na wynajem pozwala na uzyskanie zysków od razu – im lepiej zlokalizowana nieruchomość i im większe zainteresowanie ze strony najemców, tym większe zyski można otrzymać.

Zatem ile trzeba będzie zapłacić za apartamenty w Gdańsku? Sprzedaż rozpoczyna się od około 8 000 złotych za metr kwadratowy, ale ceny dochodzą nawet do 11 000 złotych za metr kwadratowy w przypadku nieruchomości zlokalizowanych w Śródmieściu. Wobec tego, w zależności od metrażu, musimy liczyć się z kosztami nawet do 800 000 złotych.

Apartamenty zlokalizowane w centrum są najdroższe i to właśnie one są najczęściej wybierane jako sposób na lokatę pieniędzy. Osoby, które chcą zakupić dla siebie nieruchomość do zamieszkania, częściej decydują się na lokalizację poza ścisłym centrum. Można zakupić je wtedy w niższych cenach, a przy tym jednocześnie cieszyć się komfortową przestrzenią dla siebie nad polskim morzem.

Oferty sprzedaży apartamentów w Gdańsku można znaleźć już teraz on-line – na portalach ogłoszeniowych oraz na stronach internetowych deweloperów. Większość nieruchomości sprzedaje się jeszcze na etapie budowy – dotyczy to w szczególności mniejszych metrażów, ponieważ to one cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Warto zatem pamiętać o tym, żeby nie zwlekać z podjęciem decyzji zakupowej – najlepsze oferty znikają z rynku najszybciej.