Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Bramy garażowe segmentowe i uchylne – czym się różnią?

Bramy garażowe segmentowe i uchylne – czym się różnią?

Brama to nieodzowny element każdego domu. I choć na co dzień zwykle nie poświęcamy jej wiele uwagi, od właściwego doboru bramy garażowej zależy w dużej mierze nasz codzienny komfort. Jak ją wybrać? Jakie kryteria zakupu są istotne? Jeśli szukasz bramy garażowej, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Dobra brama garażowa jest prosta w obsłudze, trwała, spójna z wyglądem domu i ogrodzenia. Nie powinna się psuć. Właściwie można powiedzieć, że idealna brama to taka, której na co dzień nie zauważamy. Inaczej sprawa wygląda, gdy przynajmniej dwa razy dziennie trzeba zmagać się ze zbyt ciężkim skrzydłem albo denerwować się z powodu zacinającego się automatycznego otwierania.

Jakie bramy garażowe są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Liczy się przecież nie tylko wygląd. Istotny jest też kształt podjazdu i jego wymiary.

 

Popularne bramy uchylne

Brama uchylna może być zasilana na prąd lub otwierana ręcznie. Ten rodzaj bramy jest bardzo często spotykany. Wymaga jednak pewnej wolnej przestrzeni na podjeździe, bo przy otwieraniu część drzwi wysuwa się na zewnątrz. Bramy uchylne są wykonane z ocynkowanej stali, ciche, łatwe w montażu. Ich zaletą jest atrakcyjna cena, a także dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Bramy uchylne są wyposażone w zestaw ryglujący, który chroni je przed manipulacją z zewnątrz.

 

Wygodna brama segmentowa

Bramy segmentowe są bardzo praktyczne. Nie wymagają dużo miejsca, więc pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni na podjeździe i w garażu. Podczas otwierania „chowają” się pod sufitem. Ten rodzaj bramy dysponuje różnymi wykończeniami, więc nadaje się do montażu zarówno w nowoczesnych domach, jak i budynkach starszego typu. Specjalna konstrukcja z paneli wypełnionych pianką poliuretanową zapewnia dobrą ochronę akustyczną i termiczną.

Każda brama ma inną specyfikę. Lepiej zapłacić więcej za komfort i bezawaryjne używanie przez kilkanaście lat, niż skorzystać z pozornej okazji i później denerwować się ciągłymi usterkami lub problemami z jej codziennym uciążliwym otwieraniem i zamykaniem.