Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Co wybrać rolety czy żaluzje?

Co wybrać rolety czy żaluzje?

Gdy tworzy się wystrój wnętrza trzeba zdecydować o wielu elementach, które mają przełożenie zarówno na stylistykę i estetyczną stronę wnętrza, jak też na funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. W oknach można postawić zarówno na rolety jak i żaluzje.

Jest to ważny element dekoracji wnętrza i przy wyborze obu rodzajów produktów trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze nie można zapominać o prywatności, które mają zapewnić zasłony w oknach. Po drugie trzeba brać pod uwagę również stylizacje wnętrza. Zarówno rolety jak i żaluzje mają zarówno wady jak i zalety. Żaluzje oraz rolety w wielu przypadkach mają cechy wspólne. Po pierwsze oba produkty mogą równie dobrze blokować dostęp do promienie słonecznych, czy też jedynie rozpraszać promienie słoneczne. Blokowanie dostępu promieni słonecznych sprawdza się w przypadku, gdy okna są od strony słonecznej i nawet w ciągu dnia okna przez jakiś czas muszą być zasłonięte. Natomiast możliwość rozpraszania promieni słonecznych doskonale sprawdzi się w ciągu dnia, gdyż można zmniejszyć intensywność światła naturalnego w pomieszczeniach.


Na rynku rolet można decydować się na produkty dzień i noc, które tworzone są z dwóch rodzajów materiałów. W ten sposób jeden rodzaj materiałów przepuszcza promienie słoneczne a drugi ma za zadanie blokowanie nadmiernego dostępu promieni słonecznych do wnętrza. Nie można również zapominać o izolacji termicznej, które musi zapewnić ono. Gdy decydujemy, czy wybrać rolety czy żaluzje?, należy brać pod uwagę między innymi to, czy dany produkt pozwala na zwiększenie parametrów izolacyjności w domu. Jest to ważne, jeśli takie parametry nie są właściwe, gdyż w takiej sytuacji koszty związane z opłacaniem rachunków za energię cieplną mogą być bardzo wysokie. Co należy brać pod uwagę rozważając pytanie Rolety czy żaluzje?

Nie można zapominać również o tym, jak dany produkt poradzi sobie w określonych warunkach klimatycznych w zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonany. Żaluzje wykonane z aluminium będą bardzo szybko nagrzewały się w okresie letnim. Z tego powodu w słoneczne dni znacznie lepiej mogą sprawdzić się żaluzje drewniane, które pozwalają na znacznie bardziej skuteczne zarówno zaciemnienie pomieszczenia jak i zmniejszenie przenoszenia ciepła pomiędzy szybą a zasłoną. Przy tworzeniu ciekawej stylistyki wnętrza warto brać pod uwagę, że w aranżacji okna dobrze sprawdzają się też rolety przeciwsłoneczne z folii refleksyjnej.

 

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą ODB – dystrybutorowi wysokiej jakości rolet i żaluzji: www.odb.com.pl/products/rolety